Zalany Ostrów i nocny pożar mieszkania – podsumowanie pracy strażaków

7
Wczoraj nad regionem przeszła fala ulewnych deszczy. Ostrów Wielkopolski na chwilę, w niektórych miejscach zamienił się w rzekę, strażacy mieli bardzo dużo pracy. Sprawdziliśmy też jak sytuacja wyglądała w innych miasta południowej wielkopolski.

W Ostrowie Wielkopolskim w trakcie ulewy zalanych zostało kilka punktów. – Woda pojawiła się przy Urzędzie Miejskim, na ulicy Konopnickiej, pod wiaduktem na ulicy Brzozowej. Żadnych zalań domów mieszkalnych nie odnotowaliśmy. Kiedy przestało padać wszystko się uspokoiło – poinformował nad dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ: Burze nad regionem. Prezentujemy zdjęcia od czytelników

W nocy ostrowscy strażacy odnotowali jeden wyjazd – Zostaliśmy poinformowani o pożarze mieszkania na ul. 60 Pułku Piechoty. Spaleniu uległa kuchnia, kuchenka gazowa i szafki w pomieszczeniu. Nikt nie ucierpiał, a strażakom udało się opanować ogień – dodaje dyżurny.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

W Pleszewie, w związku z ulewami strażacy nie mieli żadnej interwencji. Noc przebiegła spokojnie, poza jednym incydentem drogowym. – Około 2:40 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej nr 11. Kiedy dotarliśmy na miejsce, kierowca wydostał się z samochodu o własnych siłach. Został zabrany na obserwację do szpitala – informuje PSP w Pleszewie.

Ulewy ominęły Krotoszyn. – Nie mieliśmy żadnych wyjazdów. W nocy też było spokojnie. Opady deszczu nas ominęły i obyło się bez interwencji – poinformował dyżurny stanowiska kierowania z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Spokojnie było też w Jarocinie. – Cisza, spokój. Nie mieliśmy żadnych wyjazdów. Noc też minęła spokojnie – powiedział portalowi dyżurny z jarocińskiej straży pożarnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Dziękuję Pani Prezydent za to, że nie zrobiono w tej kadencji ani jednego zbiornika retencyjnego., a takie plany pokazywała.

  2. 4 lata zaniedbywania dróg i retencji przez panią Klimek zbiera swoje żniwo bo woda nie ma ani gdzie odpływać ani czym odpływać

  3. „Kiedy przestało podać wszystko się uspokoiło” – pani Ewo – trochę więcej uwagi przy publikowaniu tekstów!

  4. Mam pytanie do tych wszystkich komentujących obecną kadencję ,w której kadencji nie zalewało miasta w czasie anomalii pogodowych i burz ? Czytając niektóre komentarze myślę że gdyby Ostrów nawiedziło trzęsienie ziemi to niektórzy nie mieliby problemu ze wskazaniem winnego.Oczywiście że Beata Klimek .

    • W każdej kadencji od początku samorządu po transformacji, prezydenci dokładali cegiełkę do poprawy sytuacji. W sumie powstało prawie 10 zbiorników retencyjnych i kilometry kolektorów deszczowych. W tej kadencji, jako pierwszej nie powstał żaden zbiornik, a zapowiadany od 3 lat kolektor na ul. Osadniczej jest nadal w sferze dokumentacji. No to do kogo mamy zgłaszać pretensje- do Tuska?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick