Ostrów Wlkp.: przejścia z przejściem. Gdzie jeszcze macie kłopot z przechodzeniem jezdni?

4
Pieszym trudno przywyknąć do nowego przejścia dla pieszych na ulicy Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Przyzwyczaili się, że przez wiele lat "zebra" była nieco wcześniej, patrząc od strony skrzyżowania z ul. Konopnickiej. Nadal tamtędy przechodzą przez jezdnię, łamiąc przepisy. A drogowcy próbują z tym walczyć.
Ludzie nadal przechodzą w miejscu zlikwidowanej „zebry”, choć drogę zagrodziły im biało-czerwone barierki – zobacz w materiale filmowym.

 

 

 

.

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Mandaty i tylko mandaty…..Jak kierowca zrobi jakies (mam na mysli drobne) wykroczenie to lament płacz i karać….. ,a pieszy to Święta krowa….Tłumaczenie że kiedys tu było przejscie – no własnie było i sie przeniosło 🙂 Kiedys to też dinozury chodziły po Ziemi.Miłego dnia 🙂

  2. Jeżeli następuje zmiana w ruchu samochodowym to stawiane są tablice z napisem „Zmiana organizacji ruchu”, jeśli zostało przeniesione przejście dla pieszych powinno to być wyraźnie zasygnalizowane choćby poprzez zamalowanie poprzedniego przejścia w kształcie X, a nie pozostałości po pasach są i wygląda to tak jakby się farba „wytarła”, a że w większości oznakowania jezdni są wytarte to ludzie myślą, że w tym przypadku tak własnie jest. Informacja o przeniesionym przejściu nie była zasygnalizowana, a najlepiej to pisać mandaty, a można też było przez kilka dni ręcznie posterować tym ruchem przez straż miejską, nie widać ich w ogóle w ostatnim czasie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick