Ostrów Wlkp.: Ile osób jeździ rowerami miejskimi?

0
Ostrowski Rower Miejski
Ostrowski Rower Miejski zyskuje nowych zwolenników. Pierwsze dwie pilotażowe stacje rowerów w mieście przy ul. Dworcowej oraz przy ul. Paderewskiego to łącznie 20 jednośladów. Ostrowianie mogą z jednośladów korzystać od 9 października. Użytkowników jest już sporo ponad 100. To jednak tylko statystyka, bo w praktyce użytkowników może być znacznie więcej.

Ostrowski Rower Miejski ma już dokładnie 141 zwolenników. To jednak liczba odnotowana w systemie rejestracyjnym na dzień dzisiejszy. Każdego dnia przybywa osób rejestrujących się na stronie www.ostrowskirowermiejski.pl. Tam właśnie należy założyć konto, by móc korzystać z tego środka transportu.

Liczba użytkowników rowerów miejskich może być znacznie większa niż ta, która widnieje w systemie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – każda osoba, która korzysta z aplikacji obsługującej rowery miejskie firmy Nextbike w Polsce, nie musi rejestrować się w każdym mieście, gdzie takie jednoślady są. Jeśli ktoś ma utworzone konto np. do korzystania z roweru miejskiego we Wrocławiu czy Poznaniu, może korzystać z roweru miejskiego w Ostrowie bez dodatkowego rejestrowania się. Dostawca rowerów miejskich tak opracował ten system, by aplikacja działała w ogólnopolskiej sieci Nextbike, a nie tylko w określonym mieście. Oznacza to, że użytkowników Ostrowskiego Roweru Miejskiego może być więcej.

Przypomnijmy, projekt Ostrowski Rower Miejski został wdrożony dzięki bezzwrotnej dotacji z ZIT na wprowadzanie ekologicznego transportu w mieście. Od 4 października na dwóch stacjach czeka 20 czerwonych, uniwersalnych rowerów. Stacja przy ulicy Paderewskiego jest ulokowana przy wejściu do Basenu Miejskiego, ale zostanie przeniesiona na drugą stronę ulicy, tuż obok powstającego właśnie parkingu buforowego przy stadionie. Po zakończeniu prac rowery zostaną przeniesione. Docelowo w Ostrowie mają powstać w przyszłości kolejne stacje. Korzystanie z roweru jest darmowe przez pierwsze 4 godziny, każda kolejna godzina kosztuje użytkownika 10 złotych. Można jednak zmieniać i przepinać rower między stacjami tak, by całkowicie uniknąć opłat za użytkowanie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick