Ostrów Wlkp.: Koniec z podatkiem za posiadanie psa

8
Posiadacze czworonogów zwolnieni z podatku. Taką decyzję podjął samorząd Ostrowa Wielkopolskiego. Od 2018 roku z ulgi skorzysta około 1500 właścicieli psów, którzy do tej pory musieli płacić za posiadanie pupila. Stawka wynosiła 54 złote rocznie za jednego psa.

Dotychczas właściciele psów byli zobowiązani płacić rocznie 54 złotych za psa. Z tej opłaty zwolnieni byli tylko ci ostrowianie, którzy adoptowali zwierzaka z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Od 2018 roku wszyscy mieszkańcy zostaną zwolnieni z podatku od posiadania zwierzęcia bez względu na to czy jest adoptowany czy nie. – Nie będziemy więc jako miasto nakładać już na mieszkańców posiadających psy dodatkowych opłat – deklaruje prezydent miasta Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Ale też mi wielka ulga:) Może rajcy miejscy w końcu pochylą się nad obniżeniem podatku od gruntu i nieruchomości? Człowiek całe życie inwestuje na swoim dorobku i jeszcze płaci za powietrze….

  • Szanowny wielokropku, gdybyś interesował się tym, co się dzieje w mieście wiedziałbyś, że właśnie z inicjatywy grupy radnych podatek od nieruchomości dla osób fizycznych w przyszłym roku będzie obniżony.

  • Raczej wątpię, żeby do tej pory z tych pieniędzy były sprzątane chodniki. Straż miejska wzięłaby się do roboty i zaczęła karać tych co nie sprzątają po swoich pupilach nie tylko psach; a miasto postawiło więcej koszy na śmieci. Ja sprzątam po zwierzętach i mam ochotę wrzeszczeć jak moje dziecko na chodniku, trawniku wdepnie w psią/kocią kupę.
   A posiadacze psów też płacą podatki od nieruchomości.

  • Ewo myślisz, że jak zapłacisz podatek to nie musisz sprzątać? Zasady są takie same, pies narobi – pan (pani) sprząta. Inną sprawą jest to, że wielu tego nie robi i wręcz nie chce widzieć jak ich pupilek wali kupola na chodniku. Albo patrzą w inną stronę, albo akurat mają pilny telefon.

 2. Dodajmy czyja to była od dawna inicjatywa… na pewno nie pani prezydent, tylko radnego. Ale chętnie sobie przypisze kolejną „zasługę”.

 3. Jeśli ktoś myśli o innych nie tylko o sobie i ma swoją kulturę to zawsze po sprząta po pupilu a podatek to rzeczywiście śmieszne my płacimy podatek od nieruchomości remontujemy sprzątamy itd a ci w blokach aby narzekają za co oni tyle płacą w bloku kasy ja wam powiem za obsługę pilota

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick