DK25 do poprawki. Wykonawca popełnił błąd?

7
Fragment ostrowskiej drogi krajowa nr 25 do poprawki? Wszystko wskazuje na to, że kierowcy poruszający się jedną z najbardziej ruchliwych tras w Ostrowie Wielkopolskim muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i kolejnymi korkami.

Od dziś ruszają prace remontowe związane z wymianą nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 25 od skrzyżowania z ulicą Kaliską oraz Olsztyńską aż do węzła drogowego S11/DK25 „Ostrów Wschód”, czyli do zjazdu w kierunku Poznania tuż za galerią „Ostrovia”. Prace będą polegać na całkowitym usunięciu niespełna dwuletniej nawierzchni i wylaniu nowego asfaltu.

Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że na nawierzchni na „dwupasmówce”, która była wykonana w ramach budowy drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego od 2014 roku zaczynają pojawiać się tzw. koleiny. Te zauważono podczas rutynowej kontroli już w roku 2016. – Nieprawidłowości zostały zauważone przez GDDKiA podczas rutynowych badań kontrolnych, po których nastąpiła przyjęta od lat procedura pogłębionych badań specjalistycznych i opracowania najwłaściwszej technologii naprawy – wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA jako zarządca DK25 korzysta z gwarancji jakości udzielonej przez wykonawcę robót, firmę Mota Engil. Wykonawca w całości pokryje koszty remontu, a właściwie – poprawki. – Ustalono przyczynę, określono zakres i sposób naprawy gwarancyjnej oraz postanowiono, iż Wykonawca przystąpi do robót po oddaniu do ruchu obwodnicy w ciągu S11 oraz ukończeniu remontów w Ostrowie aby zminimalizować uciążliwości związane z utrudnieniami – dodaje Cieślak. Nie jest znany dokładny czas przebudowy drogi, ale może on potrwać od kilkunastu dni do kilku tygodni.

W związku z prowadzonymi pracami, w ciągu od „krzyżowki” z ulicą Kaliską aż do wspomnianego węzła obwodnicy za galerią handlową ruch będzie odbywał jednym pasem w obu kierunkach, a wymiana nawierzchni prowadzona będzie  na drugim pasie. Za przebudowę i utrudnienia wykonawca robót na DK25 przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Szkoda że nikt nie zauważył robiących się kolein na ulicy Głogowskiej a było je już widać jeszcze w trakcie trwających dalszych remontów!!!

  2. Niestety ale oznakowanie poziome jest idealnym materiałem na większy reportaż. Pasy do włączania się na obwodnice są równocześnie pasami zjazdowymi (strzałka w prawo) – może tu dojść do kuriozalnej sytuacji kiedy zjeżdżający z obwodnicy uderzy w tył pojazdu włączającego się do ruchu – brak nawet w tych miejscach znaku ustąp pierwszeństwa!!! po drugie rondo w Przygodzicach nie daje możliwości powrotu na obwodnicę a jedynie wjazd na kierunek Przygodzice. Osoba szczerze starająca się przestrzegać przepisów może mieć niezły mętlik, a policja jak zwykle może jedynie dolać oliwy do ognia i karać mandatami. Postaram się udokumentować te miejsca -skonfrontowałem je z dobrze znanymi przepisami o ruchu drogowym i jest rozbieżność!!!!

  3. Do kilku tygodni. ? … nie komentuje … w na zachodzie trwa położenie nowej nawierzchni dwupasmowej weekend na odcinku kilku km a tutaj kilka tygodni ? Śmiech na sali … mało tego … przed chwilą jechałem zero oznaczenia o robotach i co ? Luźna kupa asfaltu na ulicy na prawym pasie … w oastniej chwili jest zauważalna a mało tego brak światła … i zerwane asfalt … dramat ….

  4. Warto zastanowić się czy nie należy poprawić tych krzywych pasów, droga idzie prosto nagle przed skrzyżowaniem z galerią ma lekkie odbicie, bardzo niebezpieczne, droga od miasta jest zrobiona prawidłowo, dlaczego taka fuszerka projektanta?

  5. Mnie zastanawia kwestia dobudowanego łącznika pomiędzy Wylotowa a obwodnica. Brak oświetlenia.Zjezdzajac pierwszy raz z obwodnicy późno w nocy musiałem bardzo uważać bo dojazd krety z górki i bardzo ciemno .Jeżeli jeszcze ruch samochodowy mogę zrozumieć to miał fantazję wykonawca planuja tam chodnik i ścieżkę.Przeciez tam nic nie widać. Ciężko był założyć pare lamp od strony chodnika.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick