„Jak Ostrów Wielkopolski rozpieszcza młodych”

3
W najnowszym numerze Newsweeka, na jego szóstej stronie, znalazła się rozmowa Rafała Gębura z prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego Beatą Klimek. Włodarz Ostrowa przedstawiła w niej pomysły na zatrzymanie i zachęcenie młodych osób do zamieszkania właśnie w naszym mieście.

W tekście pt. „Jak Ostrów Wielkopolski rozpieszcza młodych” dziennikarz Newsweeka porusza temat miejskiego „becikowego”, darmowego pobytu dzieci w przedszkolach oraz programu mieszkaniowego dla młodych, czyli tego, czym Ostrów chce przyciągać młode rodziny, by to właśnie nasze miasto wybrały na miejsce do życia.

„Ostatnio słyszałam w radiu, że od września 2017 roku wszystkie przedszkola w Warszawie bezpłatne. Uśmiechnęłam się i pomyślałam: stolica idzie drogą Ostrowa” – powiedziała na łamach Newsweeka prezydent Ostrowa.

Rosnące zainteresowanie Ostrowem bardzo mnie cieszy. Wdrażane w mieście pomysły odbijają się szerokim echem. Ostrów jest miastem, którego rozwój staje się zauważalny. Nawet z odległości wielu kilometrów – podsumowuje rozmowę Beata Klimek.

źródło: UM Ostrów

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Kraina mlekiem i miodem płynąca
    Tylko jakoś statystyki marne a wyludnianie Ostrowa tylko Ukraiñcy hamują
    Ostrów miastem starych ludzi. A za 5-10 lat będzie jeszcze gorzej

  2. To miał być jakiś żart? To kiepski, komus tu nie wyszło. pani prezydent ma specjalistów od kręcenia tyłkiem i biegania w przebraniu za myszkę miki, ale z resztą słabo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick