Ostrów. Śmiertelne potrącenie rowerzysty [ZDJĘCIA]

14
Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Grabowskiej i Pruślińskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Doszło tam do potrącenia rowerzysty. Niestety, mężczyzna zmarł. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Ofiarą tragicznego zdarzenia jest około 65 letni mężczyzna. Policja pod nadzorem prokuratora będzie wyjaśniać okoliczności tego wypadku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 16
  2

  Nie pierwszy wypadek w tym miejscu … ciężko tam wg przejść na pasach .. A o godzinach szczytu I wyjeździe z pruslinskiej na Grabowska to poprostu brak słów ..

 2. 14
  2

  Niestety, ale kierowcy ignorują pieszych, zamiast zwolnić na pasach dodają gazu. Tutaj dawno powinny być światła zrobione, albo częstsze patrole policji. W mieście bardziej uważają, a na przedmieściach ciężko przejść nawet po pasach. Żal człowieka, w taki sposób umrzeć, brak słów.

  • 9
   3

   Zal tez zyjacego bo nie znamy faktow a bedac w odwiedzinach w Ostrowie wiem jak ludzie ochoczo wychodza pod kola. Jestem za dwoma kolkami i pieszymi wycieczkami ale wszyscy jestesmy uczestnikami ruchu drogowego a traumy zostaja zarowno w domu ofiar jak i sprawcow.

 3. 22
  3

  Ot, mała ciekawostka… polecam się zapoznać, by było bezpieczniej.
  Art. 14. o ruchu drog.
  Zabronione zachowania pieszego
  Zabrania się:
  1)
  wchodzenia na jezdnię:
  a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
  b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  2)
  przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  3)
  zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
  4)
  przebiegania przez jezdnię;
  5)
  chodzenia po torowisku;
  6)
  wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
  7)
  przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

 4. 20
  5

  To prawda…piesi często wchodzą na przejście bez zachowania ostrożności. Zwłaszcza rowerzyści skracają sobie drogę poprzez wjazd na przejście nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego

 5. 11
  3

  W tym miejscu trzeba wymuszać, żeby przejść na pasach. Kierowcy w ogóle się nie zatrzymują. Jakby istniała kultura na drogach, nie byłoby wypadków.

 6. Tam dojdzie jeszcze do nie jednego wypadku przez tą pijalnie za tym „sklepem”. Nikt na to nie reaguje. Wyjście z tej budy wprost pod koła samochodów.

 7. 10
  3

  ej stefan….co musisz w tym miejscu wymuszać? co to droga szybkiego ruchu jest czy co? czesto tam jezdze i nie rżnij glupot….łazicie i jezdzicie na rowerach jak pokraki a potem pretensje..mandaty dla pieszych i rowerzystów takie jak dla kierowców pojazdów zmotoryzowanych…wtedy porozmawiamy o kulturze na drogach i chodnikach ciulu!

  • Tylko po co kierowca wycofał do tyłu skoro widział co się stało z poszkodowanym. I najlepiej obwiniać rowerzystę bo się co nie zna naprawdę tylko z wypowiedzi że pijaczyna. Najlepiej zrobić tak samo jak z rowerzysta który zginął w daniszynie pod koniec czerwca.

 8. 6
  1

  czesto bywa tak ze rowerzysta zjezdzajac z chodnika nawet nie spojrzy czy cos jedzie i buch na jezdnie wprost pod auto ..a potem oczywiscie wina kierowcy bo nie zachowal ostroznosci

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick