Ostrów. Rusza modernizacja amfiteatru. Jak będzie wyglądał?

17
Ostrowski amfiteatr w parku miejskim przejdzie modernizację. Wszystko jest częścią ogromnego projektu, który jest wart blisko 11 milionów złotych. Dziewięć milionów z tej kwoty to dofinansowanie. Amfiteatr przejdzie gruntowny remont, jego przestrzeń powiększy się i pojawi się wiele udogodnień dla niepełnosprawnych.

Nowy amfiteatr będzie kosztował ponad 1,5 miliona złotych. Jest częścią olbrzymiego projektu, w którego skład wchodzą remont Sali Sesyjnej, modernizacja dróg wiodących przez centrum miasta oraz Ogródków Jordanowskich.

Obecnie amfiteatr jest w bardzo złym stanie technicznym. Ławki nie posiadają oparć, wiele z nich jest połamanych, scena amfiteatru nie nadaje się do użytku.

W ramach projekt zostanie powiększona scena, zamontowane zadaszenie, ławki zmienią się w wygodne siedziska dla publiki. Ich liczba powiększy się o 60 miejsc. Obiekt zostanie też całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Już od jakiegoś czasu chciałam, by miejsce to było swoistą perełką Ostrowa – kameralny punkt, gdzie odbywają się spotkania typu: śniadania i popołudnia z muzyką itp. Marzę o tym, żeby park stał się miejscem, gdzie w sobotę i niedzielę można rozłożyć koc, zjeść posiłek i posłuchać muzyki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Miasto w amfiteatrze pokłada duże nadzieje. Nowy amfiteatr ma stać się idealnym miejscem na organizowanie imprez i koncertów plenerowych. Jego modernizacja ma zakończyć się w maju przyszłego roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  1. Może wreszcie będzie można zaprosić jakieś kabarety i pooglądać tylko miejsc mogłoby byt więcej. Brawo Pani Prezydent. Tylko za Pani panowania coś się dzieje w tym mieście 👏

    • To co Pani Prezydent robi z tym miastem to jeden wielki kabaret i wystarczy jeszcze takie brzydactwo bedzie stawiac za tyle NASZYCH pieniedzy…. Panowania….. Poddany sie znalazl….

    • Do Luczi a może liczi bo kto to wie co to pisało. Sam czy sama tam bd zapierd…. jak przyjadą kabarety albo cokolwiek. A teraz pierd…. że poddany. Przynajmniej ja mam jakieś perspektywy na przyszłość. A ty pewnie gimbaza albo jakiś zacpal który jak wyremontują amfi i zrobią monitoring to nie będzie miał gdzie siedzieć żeby rodzice nie widzieli.

  2. 1,5 mln to wyrzucanie pieniędzy. To po prostu jakieś jaja. Za takie pieniądze stawia się luksusowe wille, a nie kilka ścianek i słupków.

  3. Ja se latem wezme grila i rozłoże się z mojom na trawie zaraz pod scenom, oczywiście jak pogoda będzie. Ino żeby mi grali porządnom muzykę najlepiej zespół Łikend albo coś w podobie.

  4. Widać, że mentalnie pani prezydent tkwi w czasach PRL-u wydając pieniądze podatników na takie cuda! I myśli, że ktoś przyjdzie w sobotę i w niedzielę z kocem i prowiantem.

  5. Po pierwsze proszę doczytać z jakiego źródła pieniądze po drugie przejechać się po świecie i zobaczyć jak ludzie korzystają z parków nawet w Ostrowie widać młodzież na polanie i nie bo nie ja nie przyjdę z kocem

  6. Po pierwsze proszę doczytać z jakiego źródła pieniądze po drugie przejechać się po świecie i zobaczyć jak ludzie korzystają z parków nawet w Ostrowie widać młodzież na polanie i nie bo nie ja nie przyjdę z kocem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick