Ostrów. Potrącenie rowerzystki na ul. Wolności

11
Po godz. 12.00 rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy na ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na miejscu pracuje policja.

– Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja. Kobieta została przewieziona do szpitala, ale jej zdrowiu i życiu nic nie zagraża. Kierująca samochodem osobowym została ukarana mandatem karnym – informuje sierżant sztabowy Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzisiaj to kolejne już potrącenie rowerzystki. Przed południem w Nowych Skalmierzycach, kobieta została potrącona przez kierowcę autobusu.

ZOBACZ: Potrącenie rowerzystki w Nowych Skalmierzycach [ZDJĘCIA]

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

    • Są też „asy” co jeżdżą po kontrapasie w przeciwnym kierunku bo nie umieją patrzeć na znaki poziome 🙂 A spróbuj zwrócić uwagę to zaraz zaczną swoje żale wylewać 😉

    • Bo w dzisiejszych czasach prawo jazdy można znaleźć w chipsach patrząc na niektórych kierowców więc rowerzyści się boją. I widać że słusznie, nawet na chodniku niebezpiecznie

  1. Zaparkowana toyota na środku chodnika skutecznie ogranicza wyjazd z przychodn (tak jest każdego dnia)i, dzisiaj wyjątkowo trudno było się przecisnąć między tym autem a ścianą.

  2. Znając życie to policja stwierdziła ze kierowca renault włączał się do ruchu i powinien wszystkich przepuścić i nawet gdyby tym chodnikiem jechał samochód pod prad to winny kolizji byłby włączający się do ruchu kierowca renault, głupie ale tak jest.

  3. Każdy kierowca musi posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem i takim jest też rower , jednośladowym ale jest i czas powrócić do obowiązkowych kart rowerowych . Obecnie każdy może poruszać się wg własnego uznania bez znajomości znaków ruchu drogowego ignorując je zupełnie tak jak innych uczestników ruchu . Pasy na ul.Wolności to wielki niewypał który zakończy się tragedią . Zmiana ulicy na jednokierunkową korkuje ulice Raszkowską…Zielony Rynek …Dąbrowskiego …czas na zmiany radykalne. Kolejna ul.Witosa przy Targowisku chodnik ze znakami zakazu poruszania się rowerami …i co ?…i rowerzyści jak wszędzie zero przestrzegania przepisów jeżdżąc gdzie im się podoba a ścieżka rowerowa pusta …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick