Ostrów: Plac zabaw przy Rataja to dopiero początek

4
Mieszkańcy Osiedla Nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim wiedzą jak wziąć sprawy w swoje ręce. U władz miejskich "wychodzili" teren, który samorząd wykupił. Napisali wniosek i w ramach inicjatywy lokalnej powstał na terenie osiedla Zacisze - Zębców plac zabaw dla dzieci. - To dopiero początek naszych planów - mówi nam przewodnicząca rady osiedla Elżbieta Grochowska. W planach jest wyremontowanie domu, który znajduje się na posesji. Ma się tam znaleźć m.in. salka komputerowa dla seniorów, biblioteka oraz pomieszczenia do spotkań.

Plac zabaw powstał z plastiku, ale nie jest to nowy plastik „wrzucany” do środowiska. To tworzywo LLDPE, które pochodzi z recyklingu i zostało przetworzone np. z nakrętek po napojach.Plac zabaw powstał po tym, jak miasto wykupiło teren zlokalizowany przy ulicy Macieja Rataja na Osiedlu Zacisze-Zębców. Prace rozpoczęły się w sierpniu i organizowane były „własnym sumptem”.

Wielki wkład w powstanie tego miejsca mieli sami mieszkańcy, którzy do nocy pracowali w pocie czoła – mówi Elżbieta Grochowska, przewodnicząca rady Osiedla nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Rada osiedla nr VII Zacisze-Zębców złożyła wniosek do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli uda się zdobyć środki w kwocie 250 tysięcy złotych teren wokoło placu zostanie zagospodarowany, a dom, który stoi obok stanie się czymś w rodzaju osiedlowej świetlicy z kawiarenką internetową oraz biblioteką. Na ten duży projekt można głosować pod numerem „18”.

Więcej w materiale wideo oraz w jutrzejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

4 KOMENTARZE

  1. W maju otwarto plac zabaw przy ul. Budowlanych czyli na osiedlu Zacisze Zębców. Plac zabaw na Rataja nie jest pierwszy na tym osiedlu.

  2. Dokładnie „Panie redaktorze” to nie jest PIERWSZY plac zabaw na osiedlu. Widocznie pan nie jest poinformowany lub został pan wprowadzony w błąd – mógłby pan napisać sprostowanie
    A do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego są złożone co najmniej dwa projekty z osiedla Zacisze-Zębców, szkoła podstawowa również złożyła projekt, tzw. zadania małe nr. zadania 24. Z zadań dużych jest również projekt do budżetu z osiedla Zacisze-Zębców zadanie nr 37.
    oto link
    http://umostrow.pl/iii-edycja-ostrowskiego-budzetu-obywatelskiego.html

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick