Koronawirus na ostrowskiej psychiatrii. Oddział został zamknięty

11
U jednego z pacjentów Oddziału Psychiatrycznego w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim potwierdzono koronawirusa. Oddział został zamknięty. W środku znajduje się około 20 osób.

Na Oddziale Psychiatrycznym ostrowskiego szpitala potwierdzono koronawirusa. Patogen stwierdzono u jednego z pacjentów. Oddział został zamknięty. – Mogę potwierdzić tę informację. Wynik dodatni ma jeden z pacjentów, który nie ma żadnych objawów – informuje lek. Adam Stangret, z-ca kierownika szpitalnego SOR-u.

Redakcja portalu wlkp24.info otrzymała komunikat od dyrekcji szpitala:

“W dniu 07.06.2020 do Oddzialu Psychiatrycznego ZZOZ Ostrow Wlkp. przyjeto pacjenta bedacego mieszkancem powiatu kepinskiego. U pacjenta tego nie wystepowaly zadne objawy kliniczne sugerujace zakazenie wirusem SARS CoV2, natomiast po kilku godzinach jego pobytu w oddziale uzyskano informacje, ze jeden z czlonkow rodziny chorego jest zakazony tym wirusem. W zwiazku z tym podjeto decyzje o pobraniu wymazu u przyjetego do Oddzialu Psychiatrycznego pacjenta. W dniu 08.06. uzyskano informacje,ze przeprowadzony test ma wynik pozytywny , wskutek czego decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wlkp. dzialalnosc oddzialu Psychiatrycznego ZZOZ Ostrow zostala zawieszona.”

Na oddziale znajduje się ok. 20 osób. To pacjenci oraz personel medyczny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 8
  11

  Kurcze, ta pandemia dopiero się rozwija, a oni wszystko luzują. Już o ludzi im nie chodzi tylko o gospodarkę. Tylko po co całe te poprzednie zakazy, które doprowadziły do katastrofy gospodarczej, jak teraz dużo więcej jest zakażeń i jest luz blues. Doszli do wniosku, że nie ma sensu dalej rujnować tego co jeszcze zostało, a przeżyje ten kto silniejszy! Ot taka naturalna segregacja! Żegnajcie emeryci, renciści i jak oni to mówią wszyscy ze współistniejącymi chorobami👺👺👺👹👹👹👽👽👽

  • 3
   2

   Dzień wcześniej ! Wynik za siedem dni ,może z zawałem przyczymać go na dworze aż będzie wynik zastanów się człowieku co piszesz

  • 8
   1

   Wyobrażasz sobie zamknięcia SORów? pomyśl czym jest tzw. “mniejsze zło”? pomyśl….

 2. 5
  2

  To szczyt niedopowiedzialności ze strony szpitala, przyjąc gościa z powiatu kępińaskiego nie robią z mu na wstepie testów!!! ktoś chyba powinien wyleciec za to !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick