Ostrów. Nowa rada rozpoczęła pracę

10
Ostrowscy radni rozpoczęli nową kadencję jako jedni z pierwszych w kraju. Rady VII kadencji zakończyły pracę w piątek. Niektóre nowe rady zebrały się już w sobotę. Rajcy miejscy z Ostrowa Wielkopolskiego po raz pierwszych w nowej kadencji spotykali się w poniedziałek.

W poniedziałek o godz. 10.00 radni Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaczną urzędowanie. Wtedy właśnie rozpocznie się pierwsza w VIII kadencji sesja. Nowości prócz zmian personalnych w składzie rady będzie więcej. Zmieni się miejsca pracy rajców. Przez najbliższe miesiące sala sesyjna przy urzędzie miejskim zostanie zamieniona na Forum Synagoga. Jest to związane z rozpoczynającym się remontem obiektu w ramach rewitalizacji, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu.

ZOBACZ TEŻ: Cztery lata rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w pigułce

Poniedziałkowa sesja – w przeciwieństwie do poprzednich – powinna przebiegać spokojnie, bowiem będzie to posiedzenie organizacyjne, podczas którego radni złożą ślubowanie. Uczyni to również prezydent Beata Klimek, która będzie rządzić drugą kadencję. Wybrany zostanie także nowy przewodniczący rady. Tę rolę pełnił do tej pory Marian Herwich. Pewnym jest, że zmienią się także wiceprzewodniczący, ponieważ Wojciech Matuszczak i Alojzy Motylewski, którzy zajmowali te stanowiska w minionej kadencji, nie uzyskali mandatu.

Transmisja na żywo będzie dostępna na wlkp24.info (okienko powyżej), w Telewizji Proart i na naszych fanpage’ach.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie I Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Złożenie ślubowania przez radnych.
3. Złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
6. Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.
7. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego prowadzenia sesji od Radnego Seniora.
8. Wybór Wiceprzewodniczącego lub Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.
9. Zakończenie obrad I sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 8
  8

  Musiałem wyciszyć expose Prezydent Klimek bo nie dałem rady tej autoprezentacji. Smierdzi w mieście, Bizancjum w spółkach, holdikom działa jak działał, Bartosz Ziółkowski, który po poprzednim zwolnieniu brał odprawę rządzi niepodzielnie i o likwidacji nie ma mowy. Basen nierozliczony do dzisiaj, afera z Waliszewska schowała się pod stół, Ciekawe czy ktoś rozliczy Klimek z tego, że przyznał klubowi One Team pieniądze z kapslowego, które nie zostały rozliczone. Lista uwag ogromna ale p. prezydent będzie machać wynikiem wyborczym. Kampania prowadzona przez 4 lata zdała egzamin. Nie należy spodziewać się niczego innego przez kolejne 5 lat.

  • 4
   5

   Nie należy zapominać KTO ją wybrał i dlaczego … sama siebie nie wybrała. To miasto po prostu na nic lepszego niż ona nie zasługuje więc ma co chciało. Pora się pakować.

 2. 4
  10

  Teraz juz wszystko jasne. Grochowska zostanie v-ce przewodniczącą rady. Jak widac PiS już w koalicji z Klimkową . Zgodnie wybrali przewodniczącym Lisieckiego, Grochowska v-ce, Podskarbi v-ce i jazda. Macie teraz mieszkańcy swoich Pisowskich kandydatów. Wszystkich wywiedli w pole. Wygląda na to, że Mikołajczykowi wcale nie zależało na prezydenturze. No i jak przypominał, że telefonu nie zmienił. Koalicja SLD z PiS jest w naszym mieście faktem. Przewodniczący od Klimkowej SLD a obie v-ce z PiS.

 3. 3
  1

  Rzeczywistość jest taka, że PiS zgodnie wybrał przewodniczącego rady i v-ce przewodniczacego Banasiaka. No i z wiadomych względów nie wybrał Grochowskiej tak więc może ten powyżej ma rację przynajmniej co do koalicji PiS SLD

  • 6
   1

   Gdzie ta racja, jakoś Pani Podskarbi nie widać w prezydium rady?
   Mieszkańcu, pokarz przykład takiej koalicji, w której koalicjant nie ma żadnych stanowisk. Tylko konkretnie, a nie wg Twojego wyobrażenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick