Ostrów: Liczba miejsc w żłobku przekroczyła 200

0
Ponad 200 miejsc w Żłobku Miejskim dla ostrowskich maluchów. Do tej pory dokładnie 146 dzieci mogło być objętych opieką przez miejską placówkę mieszczącą się przy ulicy Jankowskiego. Żłobek został rozbudowany a nowy oddział otwarto właśnie w części budynku oświatowego przy ulicy Waryńskiego. W drugim lokalu Żłobka Miejskiego opieką otoczonych zostanie 75 dzieci.

Żłobek Miejski przy ulicy Jankowskiego w Ostrowie ma za sobą już kilka „rewolucji”. W ubiegłym roku piętro placówki opuściło Publiczne Przedszkole nr 3, które nowe lokum znalazło na osiedlu Pruślin. Dzięki temu wolne piętro zaadaptowano na potrzeby żłobka. Dodatkowo przyjęto wtedy ponad 60 maluchów. Chwilę potem zapadła decyzja o zagospodarowaniu części pomieszczeń szkoły przy ulicy Waryńskiego na oddział Żłobka Miejskiego. Prace rozpoczęły się w wakacje. – Lista dzieci, które rodzice chcą posłać do żłobka jest bardzo długa, ale i zwiększają się nasze możliwości. Zaczynaliśmy od niespełna 80 miejsc w żłobku, potem mieliśmy już ponad 140 dzieci, teraz z nowym oddziałem mamy już ponad 200 podopiecznych – mówi Ewa Brzozowska, dyrektor Żłobka Miejskiego w Ostrowie Wlkp.

Miasto mogło zainwestować w żłobek dzięki ministerialnemu programowi „Maluch+”. Miasto pozyskało 621 975 złotych dofinansowania na adaptację pomieszczeń przy ul. Waryńskiego na potrzeby żłobka. Całość inwestycji wyniosła prawie 1 milion 400 tysięcy złotych. Na utrzymanie placówki i opiekę nad dziećmi miasto także sięgnęło po dotację. – Dotacja wyniosła prawie połowę środków na inwestycję. Myślimy o tym co dalej, bo kolejne miejsca są potrzebne. W lutym powinny powstać pierwsze koncepcje na rozbudowę żłobka – mówi wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka.

Powierzchnia nowego oddziału żłobka to około 1000 metrów kwadratowych, są w nim 3 sale zabaw dla dzieci (przy każdej osobna łazienka), sypialnie, zaplecze kuchenne i pomieszczenia gospodarcze. W korytarzach dla każdego dziecka wygospodarowana została szafka na odzież.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick