Ostrów Glide: Grabowski ponownie z tytułem Szybowcowego Mistrza Polski

1
Łukasz Grabowski obrobił tytuł Szybowcowego Mistrza Polski w klasie 15-metrowej podczas zakończonych wczoraj 9. Szybowcowych Mistrzostw naszego kraju odbywających się na lotnisku w Michałkowie. W klasie club triumfował Mirosław Izydorczak.

W klasie 15-metrowej ostatnia, 7 konkurencja, nie przyniosła większych zmian w stawce końcowej. Jako pierwszy dystans 343 kilometrów pokonał Tomasz Hornik. Zaledwie 7 sekund więcej potrzebował na to Łukasz Grabowski, a z trzecim wynikiem na mecie zameldował się pilot Aeroklubu Ostrowskiego Łukasz Błaszczyk. Medale w 9. Szybowcowych Mistrzostwach Polski zdobyli: Łukasz Grabowski, Tomasz Hornik oraz Christoph Matkowski. Łukasz Grabowski w polskim szybowcu Diana-2 obrobił tym samym tytuł z roku 2018. Jedyny reprezentant ostrowskiego Aeroklubu Łukasz Błaszczyk był ostatecznie 6.

Oto szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach:

https://www.soaringspot.com/en_gb/9th-polish-15m-nationals-ostrow-glide-2019/results/15-meter

Łukasz Grabowski (po prawej) oraz Tomasz Hornik (w środku).
Łukasz Grabowski (po prawej) oraz Tomasz Hornik (w środku).

Impreza pod nazwą Ostrów Glide to także szansa dla zawodników z innych klas do rywalizowania w Krajowych Zawodach Szybowcowych. W ostatniej konkurencji klasy club zwyciężył reprezentant Aeroklubu Ostrowskiego Maciej Całka przed Mirosławm Izydorczakiem oraz Maciejem Kowalskim. Ostatecznie najlepszy po 7. konkurencjach był Mirosław Izydorczak przed Stanisławem Wujczakiem i Marcinem Szymurą. Przedstawiciele ostrowskiego Aeroklubu uplasowali się na kolejno: 5. miejscu (Maciej Całka) oraz 8. miejscu (Łukasz Florkowski).

Oto szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach:

https://www.soaringspot.com/en_gb/9th-polish-15m-nationals-ostrow-glide-2019/results/club-a

Maciej Całka – zwycięzca ostatniej konkurencji w Michałkowie. Ostatecznie 5. w klasie club.

Dopisała pogoda, dopisali zawodnicy, ale impreza rozegrała się w cieniu tragedii z 15 czerwca. Pisaliśmy o tym na portalu:

https://wlkp24.info/nie-zyje-pilot-jego-szybowiec-runal-na-ziemie/

Druga tura zawodów Ostrów Glide w Michałkowie odbywać się będzie od 11 do 21 lipca.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick