Ostrów. Konar uszkodził samochody [ZDJĘCIA]

21
Drzewo przewróciło się na dwa zaparkowane samochody na parkingu przy 60. Pułku Piechoty w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej, który usuwa konary, aby uwolnić auta. Jak informują strażacy, nikt nie ucierpiał.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na parkingu przy 60. Pułku Piechoty w Ostrowie Wielkopolskim. Złamała się tam wierzba, która spadła na dwa samochody. Nikt nie odniósł obrażeń. Straż pożarna usuwa konary, które zalegają na dachach pojazdów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

  • Najwięcej CO2 wchłaniają lasy starsze. Młody las tego samego gatunku może emitować więcej CO2, niż go pochłaniać. Poza tym – np. jedna 40-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób.

  • Tak, bo to młode drzewo ma zdrowy młody kręgosłup i wiecej tego co2 udzwignie. Przeróbmy je na ksiazki o dziadku z siwą brodą który mieszka na chmurze i zarządza tym majdanem. Bedzie wiecej takich geniuszy.

 1. 1
  1

  Obok jest blok 60 Pułku Piechoty 21, a przed nim trawnik ze starymi drzewami , które od lat nie są przycinane, przy wietrze odginają się, z tego co wiem to ponoć administruje to miasto – może ktoś coś zrobi, zanim nie stanie się komuś krzywda !!!

  • 1
   1

   Powinno się sprawdzać kondycję drzew, ale to w Polsce rzadkie zjawisko, a potem wielkie larum. Przycinać/obcinać powinno się TYLKO gałęzie uschnięte/chore, ale nikt u nas tego nie sprawdza, tylko najczęściej tną jak leci i robią karykatury z drzew. A odginanie się gałęzi podczas wiatru jest naturalne – zdrowe gałęzie sobie z tym poradzą, nie złamią się jak zapałki!

 2. Co szpeci bardziej drzewa czy auta? Czy należy rozwiązać problem nadmiaru drzew czy aut? Ide kolo ZSMów i auta sa wszedzie usrane. Ta ofiara na zdjeciach wiaze sie z tym jak budowano dawniej. Kilka rozwiazan pietrowych dla aut na osiedlach zamiast akwaparku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick