Ostrovia z medalem DMPJ. Pracowali na to sześć lat [WIDEO]

1
W poniedziałek w Częstochowie, ostrowscy żużlowcy zapisali się na kartach historii, zdobywając brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wychowankowie Mariusza Staszewskiego o podium walczyli do ostatniego biegu z zespołem Lokomotivu Daugavpils. Złoto trafiło do zawodników Włókniarza Częstochowa, srebro wywalczył Motor Lublin.

Wychowankowie Towarzystwa Żużlowego Ostrovia w poniedziałek zakończyli sezon w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Sezon niezwykle trudny i wyczerpujący. Zakończony jednak ogromnym sukcesem, ponieważ jeszcze nigdy nie udało się wywalczyć medalu w drużynie. I mimo że w Częstochowie Lokomotiv Daugavpils był lepszy od wychowanków Mariusza Staszewskiego, to o końcowym sukcesie zdecydowały małe punkty ze wszystkich czterech rund.

Sezon 2021 to dopiero drugi dla ostrowskiej młodzieży, która w lidze przyczyniła się do sukcesu całej drużyny, teraz wywalczyła medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, ustępując tylko bardziej doświadczonym kolegom z Częstochowy i Lublina.

Na ten sukces pracowało wiele osób. Poczynając od Radosława Strzelczyka i Waldemara Górskiego, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby wskrzesić szkółkę żużlową poprzez trenera Mariusza Staszewskiego i oczywiście samych zawodników. I tylko oni sami wiedzą ile pracy ich to kosztowało, żeby dojść do tego miejsca.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick