Ostrovia w półfinale Okręgowego Pucharu Polski! O finał zagra z KKS-em

W środowe popołudnie drużyna Pogoni Nowe Skalmierzyce podejmowała drużynę Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mecz odbył się w ramach 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski.

Zaledwie trzech minut potrzebowali zawodnicy Pogoni, aby po bramce Tomasza Kaczmarka otworzyć wynik w tym spotkaniu. Kwadrans później ekipa gospodarzy podwyższyła na 2:0 za sprawą Dawida Kuczyńskiego. Podopieczni Marcina Kałuży nie dali za wygraną i na pięć minut przed przerwą bramkę zdobył Tomasz Kempiński, ustalając wynik do przerwy 2:1. Druga połowa to nieco lepsza gra Ostrovii. Choć sytuacji nie brakowało pod jedną, jak i pod drugą bramką. Na kilkadziesiąt minut przed zakończeniem meczu drużyna gospodarzy musiała radzić sobie w dziesiątkę. Za faul na zawodniku z Ostrowa drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Dawid Kuczyński.

Ta sytuacja tylko napędziła gości, którzy rzucili się do odrabiania strat. Okazji ku temu było sporo, jednak wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. Dopiero w 80. minucie, strzałem z lewej strony boiska popisał się Kamil Krawczyk, doprowadzając do remisu. Po końcowym gwizdku sędziego nadal nie wyłoniono zwycięzcy. W tej sytuacji sędzia zarządził konkurs rzutów karnych.

W serii „jedenastek” lepsi okazali się być przyjezdni. Na linii bramkowej stanął świetnie dysponowany tego dnia Bartosz Jankowski, który trzykrotnie powstrzymał rywali. Ostrovia wygrała 3:0 awansując tym samym do półfinału.