Ostro W Plansze, czyli Ostrów gra w „planszówki” [zaproszenie]

1
Gry planszowe, karciane, kościane, rpg, czy nawet najprostsze domino lub warcaby – ostrowianie wracają do przeszłości i namawiają do sięgania po tradycyjne gry, tzw. „planszówki”. Ruszył cykl spotkań towarzyskich, podczas których wszyscy – od najmłodszych po seniorów – mogą przyjść i przenieść się do czasów rozrywki przez wielu już zapomnianej.

Spotkanie z „planszówkami” zainicjowała na Facebooku grupa młodych ludzi z Ostrowa Wielkopolskiego, w tym Kamil Pruski, miłośnik gier komputerowych, ale jak się okazuje – nie tylko. Pierwsze towarzyskie granie odbyło się w pierwszej połowie września w ostrowskim klubie Fanaberia.

Teraz przychylnie na pomysł spojrzała dyrekcja Ostrowskiego Centrum Kultury. Zaplanowano już 3 spotkania w ramach cyklu, który nazwano „OstroW Plansze, czyli spotkania z grami bez prądu”. Przy stole z grami będzie można zasiąść już 3, 10 i 12 października, zawsze w godzinach od 18:00 do 22:00 na Małej Scenie OCK.

Za gry planszowe są odpowiedzialni Marcin Marciczkiewicz i Arek Maj, a za gry rpg – Piotr Szczepaniak i Kamil Pruski. Nie jest zabronione przyniesienie także własnych gier i zaproponowanie ich szerszemu gronu. Przed przystąpieniem do grania będzie pobierana symboliczna opłata 5 zł za cały wieczór.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick