Ostatnie prace przed pierwszym treningiem żużlowców

15
Wielkimi krokami zbliża się sezon żużlowy. Na stadionie miejskim w Ostrowie Wielkopolskim ruszył montaż band kinetycznych na całej długości toru. Trener Mariusz Staszewski pracuje także nad nawierzchnią, której sporo dosypano jeszcze pod koniec 2018 roku. Jeśli taka pogoda jaką mamy na chwilę obecną utrzyma się przez weekend, na początku przyszłego tygodnia żużlowcy powinni wyjechać na tor.

Sporo dzieje się na ostrowskim stadionie od początku tygodnia. Już zdemontowano stare drewniane bandy i aktualnie montowane są nowe kinetyczne na długości całego owalu. Jest także układana kostka przy polach startowych. Od dłuższego czasu trwają także prace nad kolejnymi sektorami na miejskim.

Jeśli pogoda nie ulegnie załamaniu, w przyszłym tygodniu żużlowcy Ostrovii powinni wyjechać na tor. W sytuacji kiedy dosypano sporo nowej nawierzchni każdy kolejny dzień treningów na własnym obiekcie jest na wagę złota.

Dzisiaj dowieziono także sporo nowej nawierzchni wiążącej, kolokwialnie mówiąc glinki, która będzie systematycznie dosypywana. Nad wszystkim czuwa oczywiście trener Mariusz Staszewski.

Ostrovia w minionym sezonie przegrała na własnym torze tylko jeden mecz. Teraz o nawierzchni z ostatnich lat trzeba jednak zapomnieć i zawodnicy będą poznawać tor na nowo.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Przypominam panowie że na miejskim zmuszeni są grać piłkarze więc prosił bym o szanowanie murawy żeby nie zniszczyć do końca tego co z niej zostało przypominam że to też są sportowcy którzy reprezentują Miasto i jeden z najstarszych klubów w Polsce

 2. Piłkarze?! To są kopaczobiegacze vel skórokopy!!! Nie obrażaj prawdziwych piłkarzy…A miejsce tych miernot to pastwisko za Parowozownią!

  • Co ty masz w glowie czlowieku ??? OSTROVIA TO KLUB Z TRADYCJAMI !! Im tez sie należy obiekt z prawdziwego zderzenia ale co taki lamus jak ty moze zrozumieć

  • Tu masz swoją tradycje: Opatówek – Ostrovia 1-0

   To taka tradycja, jak ta z Misia.

  • a jak to ma się tradycja żużla w Ostrowie do osiągniętych wyników na przestrzeni 70 lat? acha… nikt nie pamięta ? to przypomnę największy „sukces” rok: 1989 I miejsce w II lidze tylko po to aby za rok z kopem w d… wrócić na swoje miejsce 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick