Ostatnie dwa tygodnie z Ostrowskim Rowerem Miejskim

0
Szybko, łatwo i wygodnie - takie zalety wyliczają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w tym roku wypożyczyli rowery miejskie ponad 51,5 tys. razy. Z Ostrowskiego Roweru Miejskiego można jeszcze korzystać w listopadzie. 1 grudnia jednoślady znikają na zimową przerwę. Podczas niej przejdą gruntowny remont i zostaną przygotowane do wiosny.

Ostrowski Rower Miejski działalność rozpoczął w 2017 roku. Wówczas do dyspozycji mieszkańców były zaledwie dwie stacje (przy dworcu PKP i stadionie miejskim), a system działał niespełna dwa miesiące. Wówczas rower wypożyczono ponad 320 razy. Zainteresowanie tą formą transportu znacznie się zmieniło, gdy na ulicach Ostrowa pojawiły się kolejne stacje. Dziś mamy ich 13, a rowerów 131.

Od początku działalności Ostrowskiego Roweru Miejskiego ponad 6 tys. Ostrowian wypożyczyło go 62 tys. razy, a władze miasta zastanawiają się nad rozbudową sieci o kolejne stacje.

W Ostrowie Wielkopolskim z roweru można korzystać przez cztery godziny za darmo. Oznacza to, że na jednym wypożyczeniu można przejechać praktycznie całe miasto. Niektórzy wypożyczający zwracają uwagę, że tak długi czas darmowego wypożyczenia sprzyja wandalom, którzy niszczą jednoślady.

Jeśli korzystacie lub planujecie skorzystać jeszcze w tym roku z Ostrowskiego Roweru Miejskiego, musicie się spieszyć, bo system zakończy sezon wraz z końcem listopada.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick