Ostatnia pula dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych

0
2 stycznia zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy w wysokości 381 mln złotych. Dopłata do mieszkania może wynieść od 10 do 35 procent wartości nieruchomości. Ze względu na wygaszanie programu kupujący musi wybrać nieruchomość w takiej inwestycji, której budowa zakończy się w 2018 roku.

Inwestycja musi się zakończyć do końca 2018 roku, bądź jest już gotowa do oddania do użytku. Deweloperzy apelują tym samym, żeby czytać dokładnie umowy, w których zawarta jest data oddania lokalu do użytku.

Eksperci przypominają, że już teraz najlepiej podpisać umowy przedwstępne i deweloperskie, skompletować dokumenty i rozpocząć proces kredytowy przed uruchomieniem środków.

Ostatnia pula dopłat w programie MdM ruszy 2 stycznia. Do rozdysponowania będzie ok. 380 mln zł. Jak pokazuje doświadczenie ostatnich lat, pieniądze prawdopodobnie rozejdą się w ciągu kilku dni. W 2014 roku klienci skorzystali z 35 proc. środków, rok później z nieco ponad 70 proc. Od 2016 roku pieniądze są już wykorzystywane w całości.

Limit wiekowy wynosi 35 lat. W przypadku małżeństw wystarczy, że jedno z małżonków nie osiągnęło jeszcze tego wieku. Dofinansowanie dla singli i rodzin bezdzietnych wynosi 10 proc. przeciętnego kosztu budowy mieszkań w danej lokalizacji.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick