Ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością

0
Pogoń Nowe Skalmierzyce rozegra w sobotę ostatni mecz na własnym stadionie w tym roku kalendarzowym - roku jubileuszu 100-lecia istnienia klubu. Beniaminek III ligi spisuje się wyśmienicie od początku sezonu. Najbliższym celem do osiągnięcia jest wywalczenie tytułu najlepszej drużyny w lidze pod względem liczby wywalczonych punktów u siebie.

W sobotę Pogoń Nowe Skalmierzyce rozegra ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością. Będzie to spotkanie z Błękitnymi Stargard – siódmą drużyną w III lidze (grupie II). Za faworytów można uznać gospodarzy, którzy spisują się powyżej oczekiwań i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Przy odrobinie szczęścia mogą nawet objąć pozycję lidera, ale to nie jest priorytet. Zespół chce po prostu wygrać trzy najbliższe mecze, by zdobyć dziewięć punktów. Co dzięki temu się wydarzy? Czy rzeczywiście podopieczni Łukasza Bandosza wygrają wszystko, co się da do rozpoczęcia przerwy zimowej?

– Chcemy motywować się małymi rzeczami, a taką jest zachowanie statusu drużyny, która będzie miała najlepszy bilans spotkań u siebie. I na tą chwilę jesteśmy taką po porażkach i Kotwicy, i Olimpii. Wygrywając ten mecz (z Błękitnymi – przyp. red.) na pewno osiągniemy status drużyny, która w spotkaniach u siebie miała najlepszą zdobyć punktową – wyjaśnia Łukasz Bandosz.

Pogoń ma po 15 meczach 19 punktów wywalczonych u siebie. Składa się na to sześć zwycięstw i remis. Zespół odnotował na własnym stadionie tylko jedną porażkę. Gdzieś na drugim biegunie bilansu domowych spotkań jest inny klub z naszego regionu – Jarota Jarocin (dwa remisy, cztery porażki i żadnej wygranej).

Błękitni Stargard mają u siebie cztery zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki, ale w ten weekend bardziej interesuje kibiców bilans meczów tej drużyny na wyjeździe, a on kształtuje się następująco: trzy wygrane, remis i trzy przegrane. W sobotnie popołudnie dowiemy się, czy te statystyki cokolwiek odzwierciedlą i będą miały przełożenie na wynik meczu – ostatniego na własnym stadionie w tym roku kalendarzowym. Roku 100-lecia istnienia Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Początek meczu Pogoni z Błękitnymi o 12.00.

II liga

KKS Kalisz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (6 listopada, 18.00)

III liga

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Błękitni Stargard (6 listopada, 12.00)
Kluczevia Stargard – Jarota Jarocin (6 listopada, 14.00)

IV liga

Kotwica Kórnik – Centra Ostrów Wielkopolski (6 listopada, 12.00)
Warta Międzychód – Victoria Ostrzeszów (6 listopada, 13.00)
LKS Gołuchów – Olimpia Koło (6 listopada, 13.00)
Polonia Marcinki Kępno – Mieszko Gniezno (6 listopada, 14.00)
KKS II Kalisz – Iskra Szydłowo (7 listopada, 11.00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick