“Ośmiorniczki dla Wcześniaków”. I ty możesz wesprzeć akcję!

0
Są miękkie, przyjemne w dotyku, a do tego użyteczne - mowa o "Ośmiorniczkach dla Wcześniaków". Choć na ostrowskiej neonatologii są już od kilkunastu miesięcy w Polsce wciąż są mało znane. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka, który przypada w najbliższy piątek „Fundacja Małych Serc” postanowiła przybliżyć mieszkańcom Ostrowa ideę przedsięwzięcia. Już w najbliższą sobotę zaprasza do ostrowskiej galerii gdzie odbędą się warsztaty szydełkowania i kiermasz. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup włóczek.

Taką ośmiorniczkę w ostrowskim szpitalu otrzymuje mama każdego przedwcześnie urodzonego dziecka. Maskotka najpierw przechodzi jej zapachem później wkładana jest do inkubatora – mówi dr n. med. Katarzyna Bierła – neonatolog.

Akcja narodziła się w Danii. Do Polski sprowadziła ją Joanna Kmieć mama wcześniaków. Choć ośmiorniczki wprowadza coraz więcej szpitali, w Wielkopolsce są w jedynie 6 z nich, mimo to wciąż są mało znane. Z tego względu Fundacja Małych Serc wraz z ostrowskim przedszkolem „Smerfiki” postanowiła ją rozpropagować wśród mieszkańców Ostrowa Wlkp. W najbliższą sobotę w Galerii Ostrowia odbędzie się kiermasz rękodzieła i warsztaty szydełkowania.

Obecnie w Wielkopolsce miesięcznie potrzebnych jest ok 1,5 tys. ośmiorniczek, to koszt ok 4 tys. złotych. Cały dochód z sobotniej akcji przekazany zostanie na zakup włóczek do ich wyrobu. Początek imprezy o godz. 10:00, koniec  o 18:00. Patronat medialny nad akcją objęła TV Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick