Ósma przegrana BM Slam Stali. Skuteczny Filip Dylewicz

0
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przegrywa w spotkaniu 12. rundy Energa Basket Ligi w Lublinie ze Startem 72:84. To ósma porażka ostrowskiego zespołu w sezonie. Najlepszym koszykarzem Stali był Filip Dylewicz, skrzydłowy rzucił 16 punktów, trafiając czterokrotnie za trzy. Miał także sześć zbiórek. Teraz przed zespołem Łukasza Majewskiego spotkanie we własnej hali z mistrzem Polski - Anwilem Włocławek.

Start Lublin to pozytywne zaskoczenie obecnego sezonu Energa Basket Ligi. Drużyna prowadzona przez Davida Dedka wygrała już dziesiąte spotkanie i zajmuje pozycję wicelidera w tabeli rozgrywek.

W niedzielę potwierdzili swoją dobrą dyspozycję pewnie pokonując drużynę prowadzoną przez Łukasza Majewskiego 84:72. Ostrowianie dzięki skutecznym Jay Threatta (17 punktów) i Filipa Dylewicza przez całe spotkanie próbowali gonić rywali, w trzeciej kwarcie wychodząc na prowadzenie, jednak kolejny przestój spowodował, że lublinianie wygrali po raz dziesiąty w sezonie.

Lublinianie wykorzystywali swoje przewagi pod koszem i na obwodzie. Tweety Carter – rozgrywający Startu rzucił 15 punktów, miał także 14 asyst. Najwięcej punktów rzucił Martins Laksa – 17.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick