„Orkan Marcin” nie przyjdzie. Ale wichura już tak [OSTRZEŻENIE]

1
Uspokajamy – orkan nie przejdzie w weekend nad Wielkopolską. Takie informacje pojawiają się w lokalnych mediach i mowa o „orkanie Marcinie”. To zjawisko pogodowe charakteryzuje się określoną intensywnością wiatru. Nie mniej w weekend znów warto przygotować siebie i swoje domostwa na bardzo silne porywy wiatru.

Od piątku do niedzieli będzie wiało – to pewne. Województwo wielkopolskie znów nawiedzą silne porywy wiatru z prędkością od 75 do nawet 110 km/h. Największe podmuchy są przewidywane z soboty na niedzielę. Przypomnijmy, że podczas ostatnia wichura nad naszym regionem przeszła w pierwszej dekadzie października. Nie obyło się bez poważnych strat, a nasilenie wiatru było dokładnie takie, jakie prognozowane jest na nadchodzący weekend.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami w kilku województwach: wielkopolskim, śląskim, lubuskim, małopolskim. Wiatr ma przesuwać się na północ i w sobotę popołudniu dotrzeć na Pomorze. Już teraz trzeba pamiętać o zabezpieczeniu pokryć dachowych czy przeparkowaniu pojazdów spod drzew. Trzeba też liczyć się z ewentualnymi awariami linii energetycznych.

Wiele portali internetowych podaje, że będziemy mieć do czynienia z „orkanem Marcinem”. Nic bardziej mylnego. Zjawisko orkanu to silny wiatr w porywach minimum 119 km/h. Do takiej sytuacji w naszym regionie w najbliższych dniach prawdopodobnie więc nie dojdzie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pani Paulino – proszę się dokształcić z języka polskiego! „…mowa o „orkanie Marcinie” – powinno być „mowa o orkanie Marcin”, „Nie mniej w weekend…” – wyrażenie „niemniej” piszemy łącznie, a sformułowanie „…podczas ostatnia wichura nad naszym regionem przeszła…” jest po prostu niechlujstwem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick