Opatówek- Marchwacz- Staw do remontu

0
Starosta kaliski Krzysztof Nosal podpisał z wojewodą Zbigniewem Hoffmannem umowę na realizację zadań w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W ramach tego dofinansowywania przebudowywana zostanie droga Opatówek- Marchwacz- Staw.

Umowy podpisali również samorządowcy z powiatów:  pleszewskiego, gostyńskiego, ostrowskiego, kępińskiego i jarocińskiego oraz z gmin: Blizanów, Grodzisk Wielkopolski, Budzyń, Gołuchów, Pleszew i Szamotuły. Uroczyste podpisanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

– Głównym celem rządowego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ale też pobudzenie regionu do rozwoju, przyczynienie się do powstania nowych miejsc pracy i zwiększenie jakości życia mieszkańców – mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Powiat Kaliski otrzymał najwyższe dofinansowanie ze wszystkich powiatów Wielkopolski i będzie realizował też najdłuższe zadanie, jeśli chodzi o kilometry przebudowanej drogi, pn. Przebudowa dróg powiatowych: drogi powiatowej nr 4621P w miejscowościach: Opatówek, Michałów Drugi, Marchwacz, Krowica Zawodnia, Cieszyków, Staw i Lipka (granica powiatu), drogi powiatowej nr 4617P na odcinku od km 10+675 do 13+930 w miejscowościach Cieszyków i Szczytniki, tworzących ciąg komunikacyjny

Dla nas jest to najważniejsza inwestycja realizowana wspólnie z gminą Szczytniki i gminą Opatówek. Dzięki współpracy z gminami udaje się realizować takie zadania. Dziękuję Burmistrzowi Opatówka i Wójtowi Gminy Szczytniki oraz Radnym tych gmin za zrozumienie i ogromne wsparcie finansowe, aby Powiat Kaliski mógł to przedsięwzięcie realizować. Będzie to najbliższe połączenie Kalisza z powiatem sieradzkim. Kalisz i nasz powiat gospodarczo przyciąga mieszkańców powiatu sieradzkiego. To wpłynie dobrze na rozwój gospodarczy naszego powiatu – mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych w roku 2017 w Wielkopolsce ma wynieść łącznie blisko 64,5 mln złotych, w równym podziale pomiędzy inwestycje na drogach gminnych i powiatowych. 12 umów z jednostkami samorządu terytorialnego obejmuje kwotę dofinansowania w wysokości 9 057 321 zł dla samorządów gminnych oraz 11 946 446 zł dla powiatów, co daje łącznie 21 003 767 zł i stanowi około 33% wykonania całej kwoty dofinansowania udzielonego samorządom przez wojewodę wielkopolskiego na 2017 r. (28% w przypadku inwestycji gminnych oraz 37% w przypadku powiatowych).

W najbliższym czasie wojewoda wielkopolski podpisze z przedstawicielami samorządów umowy na kolejne zadania w ramach Programu. Docelowo w Wielkopolsce wojewoda dofinansuje łącznie co najmniej 28 inwestycji na drogach gminnych oraz 15 inwestycji na drogach powiatowych, o łącznej wartości przekraczającej 130 000 000 zł.

źródło:powiat kaliski

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick