Oglądaj XX Sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego NA ŻYWO!

21
Tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca odbędzie się Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Zapraszamy do śledzenia jej NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info. Radni m.in. wystosują dziś apel do Premiera RP w sprawie zmiany planowanego przebiegu linii kolei dużej prędkości w regionie Południowej Wielkopolski.

Radni Ostrowa Wielkopolskiego pochylą się dziś na uchwałami w 13 punktach, które znalazły swoje miejsce w porządku sesji.

Proponowany porządek obrad

I       Otwarcie

II      Przyjęcie porządku obrad

III     Przyjęcie protokołu z  XIX Sesji Rady Miejskiej

IV    Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym

V     Apel do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Infrastruktury w sprawie zmiany planowanego przebiegu linii kolei dużej prędkości w regionie Południowej Wielkopolski

VI    Interpelacje i zapytania radnych

VII  Podjęcie uchwał w sprawie:

 1. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
 2. zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok,
 3. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego terenu w rejonie ul. Kamiennej,
 4. powierzenia spółce Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim zadania własnego Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski,
 5. udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2020 roku,
 6. określenia przystanków komunikacyjnych i dworca autobusowego, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów,
 7. przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w 2020 roku,
 8. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego powierzenia Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski w 2020 roku zadania związanego z modernizacją schroniska dla bezdomnych zwierząt zlokalizowanego na gruntach wsi Wysocko Wielkie,
 9. sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski w 2020 roku,
 10. uchylenia uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Rubinowej w Ostrowie Wielkopolskim oraz uchwały zmieniającej przebieg przedmiotowej ulicy,
 11. ustalenia Statutu Żłobka Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim,
 12. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego przyznania ulg na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski dla seniorów z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce korzystających z programu Skalmierzycka Karta Seniora,
 13. zmiany uchwały Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego nr XIII/174/2019 z dnia 25 września 2019 roku w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Sądu Okręgowego w Kaliszu.

VIII  Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych

IX    Wolne wnioski i informacje

X     Zakończenie obrad

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

21 KOMENTARZE

 1. 14
  5

  A ten apel to pisało z 20 pracownikow UM przez tydzień ? Taki kompetentny jak i cała reszta. Argumenty śmieszne i niezwiązane z tematem, mina charyzmatycznej znowu sztuczna ale można przynajmniej odwrócić uwagę od prawdziwych problemów miasta! Chleba i igrzysk – hasło przewodnie charyzmatycznej działa !

  • 2
   2

   KDP bardzo ważne dla rozwoju naszego regionu / miasta. ! – nie można mysleć o zwijaniu – trzea myśleć o przyszłości o rozwoju ! taka prawda! Kto tego nie rozumie – można tylko współczuć.

  • Tak samo jak Twój komentarz. Może jakieś konkretne uwagi? z którymi dokładnie argumentami się nie zgadzasz?

  • 2
   1

   Z tego co wiem, to również tego dotyczyła interpelacja czytana przez Panią radną. Pewnie bardzo niewygodna była, że nie mogli tego spokojnie i w całości odczytać.

 2. 12
  6

  Pani Jakubie, Pan mówi, że Pani Klimek powinna sie spotkac z p. Dera i porozmawiać. Przecież p. Klimek spotyka się regularnie z p. Dera chociażby na meczach i ma milion okazji żeby z nim pogadać. Pamiętam jak pani Prezydent Klimek wyśmiewała się jak Prezydent Urbaniak ściągał komisję ws obwodnicy i liczyła koszty pobytu tej komisji w Ostrowie a później pierwsza wypinała pierś przy jej otwarciu.

 3. 12
  4

  Kto mi wytłumaczy dlaczego lokalizacja tego przystanku w Ostrowie jest taka ważna? Ta kolej ma służyć tym, którzy zechcą szybko dojechać na planowane lotnisko. Śliwniki wydają się więc optymalne. Ale najlepiej jakby się wypowiedzieli specjaliści, którzy uwzględnią również uwarunkowania (na przykład konieczność wyburzeń) i koszty.

  • 4
   1

   – Projekt KDP bardzo ważny dla rozwoju naszego regionu / miasta. ! – nie można mysleć o zwijaniu – trzea myśleć o przyszłości o rozwoju ! taka prawda! Kto tego nie rozumie – można tylko współczuć.
   Przystanek KDP wg .. Y ” miał być w okolicach nowych skalmierzyc / Śliwnikach – nikt nie mówi o Ostrowie bo to niemożliwe.

  • Nie w Ostrowie, a w Gminie Nowe Skalmierzyce, tak jak zakładał to pierwotny projekt kolei dużej prędkości tzw”Y”.

 4. 9
  3

  Mam pytanie do Podskarbina. Czy środki w budżecie państwa są własnością PiS.? I czy to źle że samorządy o nie aplikują? Pani ma o to pretensje do Pani Prezydent i innych samorządowców. To Jej i Ich obowiązek bo stara się o nasze podatników środki. Niech się pani zastanowi co mówi tym bardziej że jest pani podobno nauczycielką.

 5. 9
  7

  Klimek musi odejść! Tak duzo zla czyni ta kobieta, ze wprost niepojęte! Wzrost opłat za śmieci, brak remontu dróg, kłopoty z transportem, kulejaca służba zdrowia, brak remontu szkół. Pomaga tylko swoim urzędnikom i organizacjom ktore jej służą!

 6. 10
  4

  Klimek musi odejść! Zgadzam sie! Tak duzo zla czyni ta kobieta, ze wprost niepojęte! Wzrost opłat za śmieci, brak remontu dróg, kłopoty z transportem, kulejaca służba zdrowia, brak remontu szkół. Pomaga tylko swoim urzędnikom i organizacjom ktore jej służą! Przewodniczący zachowuje sie jak członek PZPR…wstyd

 7. 4
  3

  Węzeł ostrowski oparty był głównie o ruch towarowy????Nie pamięta Pani Podskarbi tysięcy ludzi codziennie przewijających się przez dworzec. Na ZNTK pracowały tysiące ludzi, setki młodzieży dojeżdżały spod Ostrowa do ostrowskich szkół. Tak było.

  • 5
   5

   Szanowny Panie żyje pan jeszcze chyba w tamtych czasach. Pani radna ma rację. Zawsze większe zyski były oparte na przewozie towarów wagonami. Pamiętam ile różnych rzeczy przewożono zaczynając od węgla. Pan będzie pisał o ZNTK? Postkomuna doprowadziła do tego, że nie ma ZNTK i wezla kolejowego, jaki był kiedyś. Prawda w oczy kole. To PiS doprowadził do tego, że znów kolej zaczela być rentowna, jak PLL LOT. Gdyby nie PiS, to w Polsce nie byłoby LOTU i PKP, tylko Deutsche Bahn i Lufthansa.

 8. 4
  3

  Szanowny Panie żyje pan jeszcze chyba w tamtych czasach. Pani radna ma rację. Zawsze większe zyski były oparte na przewozie towarów wagonami. Pamiętam ile różnych rzeczy przewożono zaczynając od węgla. Pan będzie pisał o ZNTK? Postkomuna doprowadziła do tego, że nie ma ZNTK i wezla kolejowego, jaki był kiedyś. Prawda w oczy kole. To PiS doprowadził do tego, że znów kolej zaczela być rentowna, jak PLL LOT. Gdyby nie PiS, to w Polsce nie byłoby LOTU i PKP, tylko Deutsche Bahn i Lufthansa.

 9. Jestem mieszkańcem Ostrowa Wlkp. Ale to co sie wyprawia na sesjach to sie nie mieści w glowie. Każdy z tych radnych dostaje duzo pieniedzy. A oni wogole wszyscy nie umieja sie zachowac co do jednego tylko ataki i obrazania jeden w stosunku do drugiego. Zamiast zajac sie powaznymi problemami np cenami oplat za smieci i ich wzrostami oraz odorem nad zebcowem i okolicami to toczycie wojne. Tyle madrych glow w tej radzie a moze podpowiem jezt mozliwosc oraz zaproponowania wybudowania spalarni smieci ? Byloby to napewno z wieksza korzyścią dla nas wszystkich mieszkancow niz te boksowanie partyjne itd. Czy w psarach bedzie mozna oddawac czy nie odpady to i tak problemu smieciowego Ostrów nie uniknie. Znajac zycie znajda sie osoby co zaraz beda wypisywac ze smierdzi spalanie smieci itd to ja juz moge tetaz przywolac spalarnie w Wiedniu ktora znajduje sie w centrum miasta i nikomu nie przeszkadza. Zrobmy cos dla miasta bo tego my jako mieszkancy od was oczekujemy pozdrawiam serdecznie:)

 10. Jestem mieszkańcem Ostrowa Wlkp. Ale to co sie wyprawia na sesjach to sie nie mieści w glowie. Każdy z tych radnych dostaje duzo pieniedzy. A oni wogole wszyscy nie umieja sie zachowac co do jednego tylko ataki i obrazania jeden w stosunku do drugiego. Zamiast zajac sie powaznymi problemami np cenami oplat za smieci i ich wzrostami oraz odorem nad zebcowem i okolicami to toczycie wojne. Tyle madrych glow w tej radzie a moze podpowiem jezt mozliwosc oraz zaproponowania wybudowania spalarni smieci ? Byloby to napewno z wieksza korzyścią dla nas wszystkich mieszkancow niz te boksowanie partyjne itd. Czy w psarach bedzie mozna oddawac czy nie odpady to i tak problemu smieciowego Ostrów nie uniknie. Znajac zycie znajda sie osoby co zaraz beda wypisywac ze smierdzi spalanie smieci itd to ja juz moge tetaz przywolac spalarnie w Wiedniu ktora znajduje sie w centrum miasta i nikomu nie przeszkadza. Zrobmy cos dla miasta bo tego my jako mieszkancy od was oczekujemy pozdrawiam serdecznie:)

 11. 1
  1

  Szanowny Panie, a jakie są te pieniądze, czy Pan wie? Czy wie Pan z czym i o co walczą radni PiS i może niektórzy z KO? Właśnie o tym co Pan pisze. Co do spalarni, to w Wiedniu nie przeszkadza, ale w czerwonym Ostrowie pewnie będzie. Zawsze znajdzie się taki ekolog, jak radny Paduch i wiecznie będzie filozofował.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick