OGLĄDAJ NA ŻYWO! XIII Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

17
Zapraszamy do oglądania obrad z XIII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, która rozpocznie się o godz. 10.00. Transmisja będzie prowadzona na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Relacja z sesji także w głównym serwisie Wydarzeń.

W środę radni miejscy Ostrowa Wielkopolskiego spotkają się po raz drugi po wakacyjnej przerwie, aby obradować m.in. na temat najpilniejszych zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Przyznany zostanie także kilka medali: Medalu Za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otrzyma Tomasz Lach, a Medalem Republiki Ostrowskiej zostaną uhonorowani: Hufiec ZHP w Ostrowie Wielkopolskim, Michał Szmaj i Włodzimierz Jędrzejak.

Transmisja obrad od godz. 9.55 w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info

Proponowany porządek obrad

I Otwarcie.
II Przyjęcie porządku obrad.
III Przyjęcie protokołu z XII Sesji Rady Miejskiej.
IV Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z działań podejmowanych w okresie od XI do XIII Sesji Rady Miejskiej.
V Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
VI Interpelacje i zapytania radnych.
VII Podjęcie uchwał w sprawie:
1)  zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
2)  zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok,
3)  uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasto  Ostrów Wielkopolski,
4) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego dla działek 15/3 i 22/1 z obrębu 0064,
5) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie wspólnej realizacji zadania pn. „Budowa drogi łączącej Topolę Osiedle z miastem Ostrów Wielkopolski”,
6) zaliczenia drogi w rejonie ul. Konwaliowej do kategorii dróg gminnych,
7) zmiany uchwały nr VII/95/2019 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 27 marca 2019 roku  w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej nauczycielom oraz nauczycielom emerytom i rencistom korzystającym z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobu przyznawania tych świadczeń,
8)  zmiany Uchwały Nr L/579/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminów określających wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz kryteria i tryb przyznawania nagród, ich wysokość i warunki wypłacania dla nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski,
9) zmiany uchwały nr XLIII/513/2017 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 27 grudnia 2017 roku w sprawie ustanowienia Stypendium im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz zasad udzielania stypendiów dla uczniów,
10) przyznania Medalu Za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
11) przyznania Medalu Republiki Ostrowskiej,
12) przyznania Medalu Republiki Ostrowskiej,
13) przyznania Medalu Republiki Ostrowskiej,
14) wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Sądu Okręgowego w Kaliszu.
VIII Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
IX Wolne wnioski i informacje.
X Zakończenie obrad.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 5
  7

  DZIĘKUJEMY PANI PREZYDENT ZA OGRÓDEK Z ZAINSTALOWANĄ SIŁOWNIĄ DO ĆWICZEŃ DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH NA PODWÓRKU PRZY ULICY CHEŁMOŃSKIEGO , ALE JEST JEDNO – ALE – PROSILIBYŚMY PANIĄ PREZYDENT ABY PRZY TYCH ZAINSTALOWANYCH MASZYNACH DO ĆWICZEN DLA DOROSŁYCH , O ZAINSTALOWANIE MAŁEGO OGRÓDKA DO ĆWICZEŃ DLA MALUCHÓW PRZEDSZKOLNYCH ,W TRAKCIE ĆWICZEN DLA DOROSŁYCH , MAŁE DZIECI MOGŁY BY ,BAWIĆ SIE OBOK RODZICÓW W JAKIMŚ MAŁYM OGRÓDKU ,I BYĆ POD KONTROLĄ RODZICÓW . NA TYM OSIEDLU MIESZKA BARDZO DUŻO MAŁYCH DZIECI , KTÓRE RÓWNIEŻ OCZEKUJĄ ,NA SWÓJ MAŁY PLACYK ZABAW . UPRZEEJMIE PROSIMY PANIĄ PREZYDENT ABY ,PRZYCHYLIŁA SIE DO PRÓSB MAM I ICH POCIECH .

 2. Medale (za zasługi dla Miasta i Republiki Ostrowskiej) nie zostaną przyznane tylko zostaną podjęte (lub nie!) uchwały w sprawie ich przyznania. No i po raz kolejny – redaktorze naczelny (świadomie napisałam małą literą!) – polszczyzna się kłania!!!!!

 3. 11

  Pani Grochowska raczyła mówić, że mieszkańcy nie “zdawają” sobie sprawy… Ja bym powiedział, że nie zdają sobie sprawy z czegoś.

 4. 13
  6

  Czy radna Milena Kowalska rozczesując sobie swoje naturalne bujne włosy podczas obrad RM nie wyrządza przykrości wszystkim tym którzy takich nie mają alb wcale?

 5. 11

  Jeżeli postawienie przewróconego znaku drogowego na ulicy w mieście wymaga interwencji radnego PiS na Sesji Rady Miejskiej i odpowiedzi zastępcy prezydenta miasta, to zastanawiam się kto jest śmieszniejszy? Radny, Rada Miejska czy włodarz Ostrowa?

  • Skoro od trzech miesięcy znak leżał i nikt się nim nie interesował, to co mieliśmy zrobić jako mieszkańcy tamtych okolic? poinformowaliśmy radnego, w końcu radni są naszymi reprezentantami.

  • Ona sobie załatwiła stołek i to jest najważniejsze. Poza tym widać że nadal uczy się czytać po polsku. O mowie nie wspomnę. Ludzie nie zdawają sobie sprawozdania że języka polskiego to trudna języka

 6. 2
  1

  A co dalej z ,,,KOCIARNIĄ ,,,tyle na ten temat kiedyś mówiono i pisano , teraz widzę temat TABU – KOTY .ŻAL TY KOTÓW WAŁĘSAJĄCYCH SIE PO OSTROWIE A ZIMA SIE ZBLIŻA.

 7. Ja też się zastanawiam czy jak każda ulica/ nie tylko Osiedle Robotnicze/ zażąda żeby miasto powyrywało chwasty z chodników to budżet miasta to udzwignie? Mieszkam na Parcelach i jak chcę mieć porządek przed domem to biorę miotłę,grabie i motykę i od wielu lat to robię . Chodnik nie za dziesięć tysięcy a raczej pamiętający wczesne lata komuny i raczej jak szczerbata gęba ale chwastami nie poprzerastany.

 8. 6
  2

  Interpelacje dramat. Jeden mówi o powalonym znaku, inny chce wdrożyć program drzewko+. Słuchać tego się nie da. Przewodniczący rady nie daje sobie rady, a radni są wyraźnie znudzeni. Milenka zapomniała, że ma kampanię, za to Alojzy wypadł ładnie. PiS przyblokował (póki co) stypendia, więc na następnej sesji będzie wojna.
  Poza tym medale, ławnicy (zaskakująco sprawnie im to poszło), no i skargi na uchwały.

  Reasumując zwykła sesja bez niczego szczególnego.

  • Onufry skonstatował “zwykła sesja bez niczego szczególnego”. Byłoby to może zgodne z prawdą gdyby nie fakt, że sprawa się rypła z tematem stypendium JPII bo nie są przestrzegane wymogi prawne dot. konsultacji. Baczni obserwatorzy (Onufry do nich nie należy) mogliby wskazać na inne smaczki/wyróżniki tej sesji 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick