OGLĄDAJ NA ŻYWO! Nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

2
Zapraszamy do oglądania transmisji nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Początek o godz. 10.00 w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

Choć pierwotnie zaplanowano ją na środę 25 marca, ostatecznie zdecydowano się przełożyć ją na piątek 20 marca. I właśnie dzisiaj odbędzie się Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Sesja nadzwyczajna, która odbędzie się bez udziału publiczności, bez urzędników i bez fizycznej obecności mediów w Centrum Aktywności Lokalnej.

CZYTAJ: Ostrowski MOPS przestaje obsługiwać mieszkańców w tradycyjny sposób

To wszystko konsekwencje ogłoszenia stanu epidemicznego na terenie Polski oraz nadzwyczajnym środkom ostrożności, które zostały wprowadzone przez władze Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Transmisję będziecie mogli jednak oglądać w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Początek o godz. 10.00.

W trakcie piątkowego posiedzenia mają odbyć się także posiedzenia komisji rady, które będą dyskutować nad projektami uchwał. To także element zwiększonej ostrożności związanej z koronawirusem. W przeciwnym razie rajcy musieliby spotkać się osobno podczas poszczególnych komisji.

Jak udało nam się dowiedzieć, jedną z uchwał, nad którymi będą debatować ostrowscy radni, ma być ta dotycząca przekazania ostrowskiemu szpitali 100 tys. zł z budżetu miasta na zakup respiratora – jednego z najważniejszych urządzeń pomagających uratować osoby ciężko przechodzące chorobę COVID-19 wywoływaną wirusem SARS-CoV-2.

CZYTAJ TEŻ: Firma COM40 przekazała pół miliona na zakup respiratorów

Proponowany porządek obrad:
I Otwarcie.
II Przyjęcie porządku obrad.
III Informacja Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o podjętych i planowanych działaniach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.
IV Podjęcie uchwał w sprawie:
1) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
2) zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok,
3) wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski,
4) szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
5) zmiany uchwały nr XIII/155/2015 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 października 2015 r. w sprawie przyjęcia „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, zmienionej uchwałami Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego nr: XV/176/2015 z dnia 25 listopada 2015 r., XVIII/215/2016 z dnia 24 lutego 2016 r., XIX/218/2016 z dnia 3 marca 2016 r., XXI/231/2016 z dnia 27 kwietnia 2016 r., XXXII/382/2017 z dnia 29 marca 2017 r.,
6) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego terenu pomiędzy ul. Paderewskiego, a ul. Piłsudskiego,
7) programu „Ostrowska Karta Rodziny 3+ realizowanego na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
V. Zakończenie obrad.

Oglądaj na żywo Nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Siedzą blisko siebie, przemowa p.Klimek rękawiczki na rękach ale to się rozsiewa drogą kropelkową czyli jak przemawia to sieje na całą salę, to jest nieodpowiedzialne!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick