Zobacz relację z III Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

3
We wtorek o godz. 10.00 rozpocznie się III sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Transmisja na żywo w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info rozpocznie się chwilę wcześniej.

W programie III Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego rajcy pochylą się m.in. nad określeniem wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2019 rok oraz podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania.

Znając jednak przebieg poprzednich sesji, można mieć przeczucie graniczące z pewnością, że pojawi się także kilka innych tematów, które zostaną poddane pod dyskusję.

Transmisja na żywo z III Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego rozpocznie się o godz. 10.00. Będzie ją można obejrzeć nie tylko w Telewizji Proart, ale także niemal na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu dzięki relacji na żywo dostepnej na wlkp24.info.

Proponowany porządek obrad

I. Otwarcie.
II. Przyjęcie porządku obrad.
III. Przyjęcie protokołu z II Sesji Rady Miejskiej.
IV. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
V. Interpelacje i wnioski radnych.
VI. Podjęcie uchwał w sprawie:
1) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
2) zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok,
3) określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości w 2019 roku,
4) określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych w 2019 roku,
5) określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywienia w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem “Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023”,
6) podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym programem “Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
7) upoważnienia wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.
VII. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych.
VIII. Wolne wnioski i informacje.
IX. Zakończenie obrad.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 5
    1

    Uśmiałem się z deklaracji radnego Torzyńskiego człowieka Klimek wcześniej o zgrozo prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, z ramienia PO i PiS, że tylko słońce świeci za darmo. Tę tyradę wygłosił w ramach niezapowiedzianej podwyżki za wywóz śmieci w Ostrowie, która będzie w czołówce cen w naszym okręgu.

    • Nie tylko słońce świeci za darmo. Pan radny gdy był prezydentem miasta korzystał z bezpłatnego kursu j. angielskiego dla ludzi raczej niemajętnych w obecnej Akademii Nauk przy ul. Wrocławskiej. Widocznie jego pobory w tym czasie były tak niskie, że nie mógł sobie pozwolić na indywidualny płatny kurs nauki tego języka.

  2. Grochowska wydaje się być bystrzejsza niż Torzyński. Ta dostała od Klimek stołek wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. A Torzyński jest zwykłym radnym z marną dietą. Radek Sikorski jak przechodził z PiS do PO, to został Ministrem Spraw Zagranicznych, a Radek Torzyński? Wcześniej zapewniał, że najważniejsza jest dla niego rodzina gdy miał podjąć pracę za dolary poza Ostrowem. Później gdy skończył kadencję prezydenta twierdził, że najważniejsza jest dla niego praca. Jak poważne były te dwie deklaracje wszyscy wiemy. Chociaż z tą ostatnią może być coś na rzeczy, bo być może właśnie dlatego wzmocnił obóz Klimek, żeby ją mieć?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick