Oferta dla seniorów z gminy Nowe Skalmierzyce

1
Zaraz po 1 stycznia mieszkańcy gminy i miasta Nowe Skalmierzyce będą mogli składać wnioski o wydanie Skalmierzyckiej Karty Seniora. Program jest skierowany do osób po 60 roku życia, a udział w nim zapewnia zniżki na rozmaite usługi firm, które przystąpią do programu. Karta jest elementem polityki senioralnej, działającej w gminie.

W gminie Nowe Skalmierzyce mieszka obecnie ponad 15 tysięcy osób. Seniorów, czyli osób po 60 roku życia, jest tam blisko 4 tysiące, a to właśnie do nich jest skierowany nowy program, który uruchomi gmina. Jak podkreśla burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak, osoby legitymujące się kartą będą mogły korzystać z ulg oferowanych przez prywatne firmy i usługodawców, którzy przystąpią do programu.

Program Skalmierzycka Karta Seniora jest kolejnym elementem polityki senioralnej w gminie. Jego celem jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia naszych seniorów – mówi burmistrz gminy i miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Program rusza już niebawem. – Karty seniora będziemy wydawać po 1 stycznia – dodaje Lidia Wiatr, kierownik referatu spraw społecznych i rodziny w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Starsi mieszkańcy karty będą otrzymywać na podstawie złożonych wcześniej odpowiednich wniosków.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick