Prawie 600 tys. zł na wymianę lamp. Gdzie powstało nowe oświetlenie?

0
Fot. Urząd Gminy i Miasta Odolanów
W 2022 roku na terenie gminy Odolanów wymieniono ponad 220 opraw i zbudowano 20 nowych. Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie zamontowano w kilkunastu miejscowościach. Wartość wszystkich inwestycji to blisko 600 tys. zł.

W pierwszej połowie minionego roku nowe lampy zamontowano przy ulicach: Kaliskiej, Zborowieckiej, Poniatowskiego, Nadbarycznej, Dąbrowskiego, Traugutta, Sułkowskiego, Sowińskiego, Kilińskiego, Bema, Słonecznej  oraz Cofalskiego. Łącznie wymieniono tam 140 opraw oraz 23 słupów. Koszy inwestycji opiewał na kwotę prawie 300 tys. zł, a pieniądze na jej realizację pochodziły z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu priorytetowego „Sowa – oświetlenie zewnętrzne”.

Zaledwie kilka dni temu zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowościach Kuroch i Nabyszyce. Łącznie w ramach tej inwestycji wymieniono 81 opraw, za prawie 190 tys. zł. Wykonawcą tego zadania była spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. Przy jej udziale wymieniono również przy wymianie lamp w miejscowości Grochowiska. Tam przy drodze powiatowej powstało 5 nowych słupów z oprawami LED za ponad 50 tys.zł.

Za niemal identyczną kwotę wymieniono lampy w Uciechowie. W tej miejscowości postawiono 5 nowych słupów oświetleniowych.

Gmina dzięki wymianie lamp na nowe oprawy LED z systemem zdalnego sterowania CityTouch ma możliwość zmniejszenia zużycia energii elektrycznej aż o 70%.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick