Odolanów: samochód wjechał pod pociąg

1
W poniedziałek po godzinie 17 w Odolanowie kierowca prowadzący samochód Renault Kangoo wjechał na strzeżonym przejeździe kolejowym pod pociąg. Kierowca może mówić o dużym szczęściu. Pociąg na uszkodzonym przejeździe jechał z ograniczoną prędkością i w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Przejazd od ostatnich silnych porywów wiatru jest uszkodzony i maszynista na tym odcinku jest zmuszony jechać z ograniczoną prędkością, żeby uniknąć podobnych sytuacji.

Kierowca zignorował jednak znak stop i wjechał na przejazd kolejowy. Pociąg pospieszny zepchnął auto do rowu. Na szczęście w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowca rozbitego Renault sam opuścił pojazd przed przybyciem służb.

APEL MIEJSCOWYCH INTERNAUTÓW: 

ZNAK STOP W TYM MIEJSCU NIE JEST DOBRZE USTAWIONY/OZNAKOWANY DLATEGO PROSIMY KIEROWCÓW O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI W ODOLANOWIE NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM NA ULICY KROTOSZYŃSKIEJ. POLICJA STACJONUJE OBOK I WLEPIA MANDATY, JEŚLI KTOŚ SIĘ NIE ZATRZYMA.

Foto: Łukasz Grzelak

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie: Jaką prędkość może rozwinąć pociąg pośpieszny na odcinku ok. 200-250 m od chwili startu. A właśnie taka odległość dzieli stację kolejową w Odolanowie od przejazdu na ul. Krotoszyńskiej gdzie miał miejsce wypadek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick