Odolanów. Powstaje sala koncertowa na miarę czasów

1
Budynek Odolanowskiego Domu Kultury pamięta jeszcze początki ubiegłego wieku. Obiekt pochodzi dokładnie z roku 1900 a ostatni remont przechodził wiele lat temu. Podopiecznych nie brakuje, tak samo jak inicjatywy dyrekcji na organizowanie wiele wydarzeń. - Ciężko nam organizować duże, komercyjne koncerty - mówi dyrektor ODK Janusz Lizurej. To właśnie powód, dla którego sala koncertowa przechodzi gruntowny remont.

Sala widowiskowo-koncertowa w Odolanowskim Domu Kultury zmieni się nie do poznania. – Znikną niewygodne krzesła, zastąpią je komfortowe siedziska – wylicza dyrektor ODK. Samorząd gminy i miasta Odolanów finansuje inwestycję, która o dziwo przyniesie duży efekt niewielkim nakładem. Udało się tak oszacować prace, że remont zmieści się w około 150 tysiącach złotych.

Sala zostanie nieco przebudowana, zmieni się wejście do niej. Pomieszczenie zostanie dostosowane do wymogów przeciwpożarowych. Zastosowana zostanie delikatna kolorystyka w odcieniach brązu i beżu, najbardziej komfortową zmianą dla widzów będą nowe fotele. Uda się także nieco zwiększyć ich liczbę ze 146 do nawet 160. Jak twierdzi dyrektor Janusz Lizurej, spokojnie mogłaby funkcjonować większa sala, gdyby było to możliwe. – Tak naprawdę mamy zapotrzebowanie na salę koncertową mieszczącą nawet około 300 osób. Wtedy moglibyśmy urządzać komercyjne koncerty okolicznościowe – mówi kierownik placówki.

Sala koncertowa do ponownego użytku oddana zostanie prawdopodobnie pod koniec maja.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. “…tak samo jak inicjatywy dyrekcji na organizowanie wiele wydarzeń.” Chyba WIELU wydarzeń prawda p. Paulino? Może już czas najwyższy ukończyć chociaż szkołę średnią i zdać maturę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick