Odolanów: Finansowe wsparcie na wymianę źródeł ciepła

0

Finansowego wsparcia na wymianę źródeł ciepła na ekologiczne chce udzielić gmina i miasto Odolanów. Samorząd planuje wprowadzić dwa programy realizowane przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu: „TERMO-2017” I „PIECYK-2017”. Dofinansowanie ma być udzielane w postaci pożyczki.

Dzięki wdrożeniu programów dofinansowania odolanowski samorząd chce zmniejszyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń, z którą boryka się już właściwie cały kraj. Dwa programy, które mają być realizowane na terenie gminy i miasta Odolanów zakładają:

„TERMO-2017” – dofinansowanie na termomodernizację budynków mieszkalnych jednorodzinnych z możliwością uzupełnienia o wymianę źródeł ciepła czy wymianę instalacji centralnego ogrzewania i montażu odnawialnych źródeł energii;

„PIECYK-2017” – dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych.

Programy będą skierowane do osób fizycznych i będą realizowane w ramach pożyczki z możliwością częściowego umorzenia udzielane na okres do 15 lat. Przewidywane maksymalne oprocentowanie pożyczek to do 2,8% w skali roku.

Gmina i Miasto Odolanów zapraszają zainteresowanych na spotkanie informacyjne, podczas którego zostaną przedstawione szczegóły programów i sposób ich realizacji. Spotkanie zaplanowano na 6 lutego o godzinie 17:00 w Odolanowskim Domu Kultury.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick