Oddział Chorób Wewnętrznych zamknięty. Pacjenci i personel poddani kwarantannie

2
Oddział Chorób Wewnętrznych szpitala w Kaliszu został zamknięty, a pacjenci i personel medyczny poddani kwarantannie. To efekt wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z pacjentów.

Oddział Chorób Wewnętrznych szpitala w Kaliszu został zamknięty. To konsekwencja tego, że był tam hospitalizowany pacjent, u którego wykryto koronawirusa. „Decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Obecnie od momentu powzięcia tej informacji, pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski sanepid, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – informują przedstawiciele placówki.

CZYTAJ: Msze święte do pięciu osób – nowe ograniczenia w kościołach

Jak wynika z informacji, które podaje kaliski szpital, pacjent trafił do nich na SOR 22 marca o godz. 13.30. O 17.10 został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. „Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji” – czytamy w komunikacie szpitala.

W środę 25 marca przyszły wyniki badania, które potwierdziły chorobę COVID-19. – Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu.

CZYTAJ: Chcesz przekazać paczkę pacjentowi szpitala? Placówka wprowadza zmiany!

AKTUALIZACJA – 13.23
Na Oddziale Chorób Wewnętrznych II w kwarantannie jest 23 pacjentów w tym 1 w izolacji z wynikiem pozytywnym na koronawirusa, a także 14 osób personelu medycznego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick