Oddała „policjantowi” 52 tys. zł. Kolejne oszustwo na seniorce

5
79-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego straciła 52 tysiące złotych, dając oszukać się złodziejom. Tym razem zadziałali starą już metodą "na policjanta". To nie przeszkodziło im w szybkim przeprowadzeniu akcji. Kobieta wierząc w policyjną akcję rozpracowywania grupy przestępczej, spakowała do reklamówki 52 tysiące złotych i wyrzuciła je przez okno, prosto w ręce fałszywego policjanta.

Najpierw, zadzwoniła nieznana kobieta, która zwróciła się do seniorki „ciociu” jednocześnie podając jej imię. Po tym kobieta rozłączyła się. Po chwili zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jest funkcjonariuszem policji. – Seniorka twierdziła, że mężczyzna tłumaczył, iż na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa grupa przestępcza, która oszukuje ludzi i m. in. chcą okraść kobietę. Oszust nakazał 79-latce włożyć wszystkie pieniądze do reklamówki i wyrzucić przez okno prowadzące na podwórze. Mężczyzna dodał, że zabezpieczy je policjant, po to, by oszustom nie udało się okraść kobiety – tłumaczy sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrowianka posłuchała mężczyzny, zebrała ponad 52 tysiące złotych i wyrzuciła przez okno.

CZYTAJ: Minął rok od tragedii w Cerekwicy Starej

Policja w dalszym ciągu przypomina, że policja nigdy nie prosi o pieniądze! Jeżeli będziemy świadkiem takiej sytuacji lub złodzieje podejmą próbę oszukania seniora z naszej rodziny, proszony jest o natychmiastowe kontaktowanie się z policją.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. A mnie zastanawia skąd „seniorzy” mają tyle kasy. Przecież emerytury nie są za wysokie.Wiem bo sama pobieram emeryturę, jak pracowałam nie byłam w stanie odłożyć cokolwiek.

  2. Beata Klimek przytula się do jubilatów pożycia małżeńskiego i wmawia seniorom, że tak o nich dba. Okazuje się, że przytulanki udział w senioralnych potańcówkach to nie jest to o co powinna pani z SLD-owskiego pochodzenia pochylać się nad seniorami. Głosy w wyborach samorządowych można zdobywać poprzez tanią propagandę ale co będzie gdy jej elektorat wymrze?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick