Oddaj głos na Glana. Plebiscyt trwa

0
Trwa plebiscyt na najciekawsze pomniki lub rzeźby, znajdujące się w polskich miastach. Wśród nominowanych jest jarociński glan. Zachęcamy do oddawania głosów do 3 grudnia do godz. 24:00.

Zagłosować na naszego glana można na: https://portalkomunalny.pl/rzezby-i-pomniki-w-przestrzeni-miejskiej-366211/. Z jednego adresu IP można zagłosować tylko raz na dobę.

Pomnik glana powstał w 2011 r. Był to rok szczególny, ponieważ właśnie wtedy odbywała się 30. edycja Jarocin Festiwal. Pomysłodawczynią postawienia w Jarocinie takiego niecodziennego pomnika była Felicja Pawlicka – artystka i animatorka kultury, dzięki pomocy znajomych i przyjaciół na skrzyżowaniu ulic Świętego Ducha i Wojska Polskiego w Jarocinie uroczyście odsłonięto pomnik glana.  Realizatorem przedsięwizięcia była Fundacja „Ogród Marzeń”, która stworzyła projekt Glan Fan – znak szczególny. Rzeźbę zaprojektował Jakub Bogatko wraz z Małgorzatą Kruk. But jest długi na 2,7 m, mierzy 2,1 m i waży ok. 200 kg. Wykonany został z żywic epoksydowych, więc można nawet po nim chodzić. W dziurki pomnika wciągnięto olbrzymią sznurówkę splecioną z wielu sznurówek festiwalowych gości. Dziś rzeźba kultowego buta jest wizytówką miasta, nazywanego często stolicą polskiego rocka.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick