Od niedzieli obowiązuje zmieniony rozkład jazdy. Będą zmiany w naszym regionie

0
10 marca wchodzi w życie zmieniony rozkład jazdy. Nowe godziny przyjazdów i odjazdów pociągów jest spowodowany kolejnymi zaplanowanymi modernizacjami wielu linii kolejowych. W naszym regionie zostaną uruchomione nowe bezpośrednie połączenia do kilku największych miast.

Już w niedzielę wejdzie w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów. Marcowa korekta jest spowodowana zaplanowanymi modernizacjami na liniach w całym kraju, które wymuszają wprowadzenie nowych godzin odjazdów i przyjazdów wielu pociągów.

Polskie Koleje Państwowe wprowadziły także kilka nowych połączeń w regionie. Od piątku 8 marca na stacji w Jarocinie będą się zatrzymywać pociągi TLK „Rozewie” relacji Gdynia – Bielsko-Biała – Gdynia i IC „Przemyślanin” relacji Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl. „Zyskają także mieszkańcy Krotoszyna, gdzie w okresie od 8 kwietnia do 8 czerwca, postój będzie mieć pięć pociągów PKP Intercity, zapewniających dojazd m.in. do Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Kołobrzegu i Gdyni” – czytamy w komunikacie wydanym przez PKP.

O bezpośrednie połączenie m.in. z Wrocławiem i Warszawą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy Krotoszyna. W walkę o przywrócenie tych połączeń włączyły się niedawno władze miasta, którzy wystosowali oficjalne pismo do władz PKP S.A. Ich argumenty zostały rozpatrzone pozytywnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick