Od soboty granice otwarte dla Polaków. Gdzie możemy jechać?

0
Fot. Pixabay
O najbliższej soboty, czyli od 13 czerwca granice z Polską zostaną otwarte. Oznacza to, że Polacy będą mogli podróżować do krajów znajdujących się w wewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Kontrole na granicach będą odbywać się wyrywkowo, a Polacy wracający do kraju nie będą musieli przechodzić już 14-dniowej kwarantanny.

Od soboty 13 czerwca będzie można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny. Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Granice zewnętrzne UE pozostają jednak zamknięte.

Na początek otwarte zostaną granice z państwami ościennymi, za wyjątkiem Rosji, Ukrainy i Białorusi, a więc z Czechami, Niemcami, Słowacją i Litwą. Od 16 czerwca możliwe będą również loty międzynarodowe. Oznacza to, że od tego momentu Polacy mogą podróżować do wszystkich państw członkowskich, które już otworzyły swoje granice albo w najbliższym czasie to zrobią. Zaznaczyć jednak należy, że nie wszystkie kraje unijne zamierzają przyjmować turystów z Polski.

CZYTAJ: E-voting przyszłością w wyborach? Kandydat na prezydenta o głosowaniu internetowym

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick