Od ataku nożownika w Cerekwicy minął miesiąc. Jak czują się Adaś i jego mama?

0
Dokładnie w niedzielę minął miesiąc od tragicznej nocy w Cerekwicy Starej. Wtedy też do jednego z domów jednorodzinnych wszedł mężczyzna uzbrojony w nóż. W wyniku ataku, na miejscu zginęło małżeństwo, a dwie kobiety, w tym jedna ciężarna zostały ciężko ranne. Rozpoczęła się wtedy dramatyczna walka o życie małego Adasia i jego mamy. Oboje okazali się bardzo dzielni i powoli dochodzą do siebie.

Poprawę stanu zdrowia chłopca było widać już niecały miesiąc temu. Noworodka odłączono wtedy od respiratora. Jego mama także dochodziła do siebie pod opieką psychologów i psychiatrów. Miesięczny chłopiec wciąż przebywa na Oddziale Neonatologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Przechodzi intensywną rehabilitację. W procesie opiekuńczym czynny udział bierze jego mama, która także czuje się coraz lepiej.

– Stan zdrowia chłopca zarówno ogólny jak neurologiczny jest dobry. Codziennie jest rehabilitowany, także przy udziale matki. Na najbliższe dni zaplanowano badania kontrolne w zakresie neurologicznym. Jeśli wszystko będzie w porządku, w tym tygodniu zostanie podjęta decyzja o wypisaniu matki i chłopca ze szpitala – informuje Adam Stangret, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jak podkreśla Adam Stangret, czas pokaże, czy w mózgu chłopca doszło do nieodwracalnych zmian neurologicznych. W tej chwili rodzina potrzebuje przede wszystkim dużo spokoju, by stopniowo powrócić do normalnego życia.

ZOBACZ TEŻ: Morderstwo w Cerekwicy Starej. „Takie rzeczy dzieją się w telewizji”

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick