Od 30 sierpnia na tory wrócą kolejne pociągi

0
Fot. Facebook/Koleje Wielkopolskie
Koleje Wielkopolskie i Polregio przywrócą 30 sierpnia część połączeń wycofanych z rozkładu ze względu na pandemię koronawirusa oraz mniejsze zainteresowanie ze strony pasażerów. Nie oznacza to, że rozkład jazdy na rok 2019/20 wróci do normy. Na razie mowa o rozszerzeniu dotychczas okrojonej siatki połączeń.

Szykują się zmiany na lepsze w połączeniach kolejowych. W niedzielę 30 sierpnia wejdzie w życie rozkład jazdy, w ramach którego przywrócone zostaną kolejne połączenia. Wiele z nich zostało wycofanych w związku z mniejszym zainteresowaniem podróżami spowodowanym pandemią koronawirusa.

CZYTAJ: Na jakie inwestycje władze Ostrowa chcą wydać 100 mln zł z planowanego do zaciągnięcia kredytu?

Część wycofanych połączeń powróci do nowej siatki, a inne będą miały wydłużoną trasę. Wśród nich znajdą się kursy, które wcześniej uległy czasowemu zawieszeniu bądź skróceniu. „Wracają wszystkie pociągi na linii Leszno – Głogów, pociągi międzywojewódzkie oraz pociągi regionalne dowożące i odwożące do pracy/szkoły w godzinach szczytu komunikacyjnego, które charakteryzowały się najwyższą frekwencją podróżnych” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który zarządza Kolejami Wielkopolskimi i Polregio.

Wiadomo też, że nie wszystkie połączenia zostaną przywrócone 30 sierpnia. Przedstawiciele UMWW podkreślają, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie, a niektóre powiaty są obejmowane strefami o zwiększonych obostrzeniach. Stąd niepewność związana z dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa w okresie jesiennym. „Od nowego rozkładu jazdy 2020/2021  planowana jest pełna realizacja wszystkich założonych w nim połączeń, aby zapewnić podróżnym  dogodną ofertę oraz komfort podróży” – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

CZYTAJ: Jak „śmierdzący problem w przyjaznym Ostrowie” rozwiązuje i dalej chce rozwiązać RZZO”?

Dodatkowe utrudnienia mogą występować w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na niektórych liniach. To również ogranicza możliwość przywrócenia wszystkich pociągów.

Listę pociągów, które zostaną przywrócone od 30 sierpnia, publikujemy poniżej. Aktualny rozkład jazdy można też sprawdzić na stronach przewoźników i na www.portalpasazera.pl.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick