Ociąż: Tam też nie chcieli proboszcza Andrzejaka

21
Po roku z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu odchodzi proboszcz Włodzimierz Andrzejak. Zastąpił go ks. dr. Krzysztof Niciejewski – egzorcysta diecezjalny. Kuria nie podaje oficjalnej przyczyny przeniesienia Andrzejaka, ale wystarczy wyjść na ulicę w Ociążu, Kwiatkowie czy Fabianowie by zobaczyć, że parafianie nie darzyli byłego proboszcza szczególną sympatią. Ludzie przestali chodzić do kościoła, przyjmować księdza po kolędzie, wszyscy ministranci zrezygnowali, a w kościele nie ma też organisty. Andrzejak trafił do Ociąża z podkrotoszyńskich Biadek nieco ponad rok temu, po głośnym reportażu Macieja Paryska na antenie Telewizji Proart "Bo Cię godnie nie pochowam".

W Biadkach w gminie Krotoszyn też go nie chcieli. Oto fragment głośnego reportażu Macieja Paryska, który ukazał sposób traktowania parafian przez Włodzimierza Andrzejaka, byłego proboszcza tamtejszej parafii.

Andrzejaka biskup kaliski przeniósł do tej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu. Wytrzymał tam rok. Dziś rzecznik prasowy kurii ks. Marcin Papuziński potwierdził w korespondencji z nami, że w Ociążu nastąpiły zmiany personalne.

„Szanowny Panie,

potwierdzam, że z dniem dzisiejszym wszedł w życie dekret Biskupa Kaliskiego o mianowaniu nowego proboszcza w parafii Ociąż. Został nim ks. dr Krzysztof Niciejewski“

Rzecznik zapytany o powód odejścia proboszcza Andrzejaka odpowiedział, że Kuria nie ma w zwyczaju podawania przyczyn zmian personalnych w diecezji, ale wystarczy wyjść na ulicę w Ociążu, a powody odejścia przychodzą do nas same. Ksiądz Włodzimierz Andrzejak został przeniesiony i od dziś rezyduje w parafii pw. Świętego Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej w dzisiejszych „Wydarzeniach” na antenie Telewizji Proart.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

21 KOMENTARZE

 1. W Biskupicach Ołobocznych już dawno powinni zmienić proboszcza. Nikt z tej wsi już nie chodzi tam do kościoła , wszyscy jeżdżą do Ostrowa albo Skalmierzyc.

 2. Nie wydaje mi się że to w ludziach problem…
  Jeśli ksiądz był by księdzem to całkiem inaczej toczyły by się te historie, albo zacznijmy od tego wogóle by ich nie było.
  Przed parafią w Biadkach, był w jednej z Gminy Godziesze, i nie powiem dość długo tam `rządził`. Sytuacje cały czas te same…
  Ale teraz Ostrów, może wkońcu nie bedzie mu śmierdzieć, a no i też może ludzie z większej miejscowości, a głównie z miasta nie pozwolą na takie traktowanie już na samym poczatku.

 3. A w Jankowie Przygodzkim sytuacja podobna, proboszcz tez z Biadek przyszedł i źle się dzieje ale biskup tego nie widzi lub nie chce widzieć

 4. Szanowny Panie redaktorze, a gdzie zdjęcie tego delikwenta? Na konkurencyjnym lokalnym portalu zdjęcie zamazano…. tu w artykule w ogóle nie przedstawiono wizerunku, rozumiem więc ze księdzu zostały postawione zarzuty prokuratorskie i z tego względu nie można publikować jego wizerunku, pozdrawiam

 5. Po pierwsze gratuluję parafii w Ociażu za to że nie dali sobą pomiatać. A po drugie pani z rady parafialnej która wypowiadała się w naszym reportażu przyprawia mnie o ból głowy. Ks. Włodzimierz ze swoim zadufanym alterego dość szybko spowodował że Kościół w Biadkach z miejsca modlitwy stał się areną polityczną i miejscem dyktatury, w którym pleban dawał upust swoim własnym frustracja. Osobiście uważam że ksiądz też jest człowiekiem i dlatego wpierw należy go rozpatrywać jako istotę ludzką , a dopiero potem Księdza. Wiadomo nie ma ludzi nieskalanych i nie popelniajacych błędu ale jak dla mnie i dla wielu ludzi z tej parafii to nasz ówczesny ksiądz, już jako zwykły człowiek nie zdał testu swoim chamstwem i cwaniactwem.

  • Nie wypowiadała się żadna Pani z rady parafialnej – to były ludzie z łapanki ulicznej ( dotyczy Parafii Ociąż )

 6. Ksiądz z biskupic to powinien sie polityka zajmować bo tylko ciagle o tym mowi na podwojnych kazaniach,
  Na ludzi mowi „buraki”
  Niech spojrzy na siebie.
  Madrze by mowil mialby tłumy w kościele

 7. Ksiądz Damian z Biskupic nie ma za grosz szacunku do ludzi, z pogrzebów robi cyrk,nagrobki na cmentarzu maluje farbą, ludzi wyzywa od downów…. Może ktoś się tym wreszcie zainteresuje.

 8. Szanowny Panie redaktorze,
  Gdzie zdjęcie delikwenta? Na konkurencyjnym portalu infostrow twarz zamazana, tu jej w ogóle brak? Czy księdzu zostały postawione zarzuty prokuratorskie i nie można pokazać jego wizerunku?

 9. W Ostreowie w mojej parafii tylko będzie mieszkać i ewentualnie pomagac.Mój peoboszcz Jacek Kita nieda sobie.Ustawimy cwaniaczka.Bo z każdego artykułu wynika ,że będzie tutaj proboszczem.Nie nie on u nas będzie stawiany do pionu i uczony szacunku

 10. a czy Redaktor zapytał się Kobiety , która na początku opowiadała o problemach z Księdzem, czy regularnie chodzi do Kościoła w Ociążu ? Bo niestety chyba nie często jest gościem w Kościele – to pewnie dlatego Ksiądz nie chciał jej wydać zaświadczenia. Logiczne. Przestańcie ludzie robić z igły widły. Ksiądz odszedł. Koniec kropka.

 11. W Biskupicach Ołobocznych żaden ksiądz nie pasuje,taka jest prawda!Ludzie zajmują się tylko pisaniem donosów i sąsiadami!Moim zdaniem ks Damian zadbał o kościół i plebanie jak żaden do tej pory ksiądz:) ale PRZYBYSZ w tej wsi będzie zawsze traktowany jak PRZYBYSZ:)

 12. W Biskupicach Ołobocznych żaden ksiądz nie pasuje!Moim zdaniem ks.Damian dopiero zadbał o kościół i plebanie a niżeli jakikolwiek ksiądz, który sprawował tu posługę !Sami parafianie zajmują się tylko pisaniem donosów i życiem sąsiadów!!!!PRZYBYSZ będzie tu zawsze tylko PRZYBYSZEM!!!!!

 13. Mam pytanie czy kiedykolwiek modliłeś, modliłas się za swojego proboszcza, jakiego kolwiek księdza? Oni bardzo potrzebują naszej modlitwy.

  • Ks. A. w poprzednich parafiach nie prosił o modlitwę a o pieniądze. Pochodzę z jego byłej parafii gdzie w porównaniu z innymi parafiami przebywał bardzo długo, więc wiele widzieliśmy i słyszeliśmy. Osoba niereformowalna.

 14. Ks. Jacek Kita to daje za swoje ks. Włodzimierzowi na nic mu nie pozwala nawet na samodzielne odprawienie Mszy św,nie zbiera ofiary tylko spowiedź i rozdawanie Komuni św

 15. proboszcz z Biskupic Olobocznych niestety powinien odejść. jest nie do życia. nie potrafi współpracować z parafianami. ma tylko grupę swoich i to tyle.załatwić z nim nic nie idzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick