DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ociąż: Tam też nie chcieli proboszcza Andrzejaka

W Biadkach w gminie Krotoszyn też go nie chcieli. Oto fragment głośnego reportażu Macieja Paryska, który ukazał sposób traktowania parafian przez Włodzimierza Andrzejaka, byłego proboszcza tamtejszej parafii.

Andrzejaka biskup kaliski przeniósł do tej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu. Wytrzymał tam rok. Dziś rzecznik prasowy kurii ks. Marcin Papuziński potwierdził w korespondencji z nami, że w Ociążu nastąpiły zmiany personalne.

„Szanowny Panie,

potwierdzam, że z dniem dzisiejszym wszedł w życie dekret Biskupa Kaliskiego o mianowaniu nowego proboszcza w parafii Ociąż. Został nim ks. dr Krzysztof Niciejewski“

Rzecznik zapytany o powód odejścia proboszcza Andrzejaka odpowiedział, że Kuria nie ma w zwyczaju podawania przyczyn zmian personalnych w diecezji, ale wystarczy wyjść na ulicę w Ociążu, a powody odejścia przychodzą do nas same. Ksiądz Włodzimierz Andrzejak został przeniesiony i od dziś rezyduje w parafii pw. Świętego Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej w dzisiejszych „Wydarzeniach” na antenie Telewizji Proart.

 

Napisz do autora

Komentarze (21)
 • L
  lolek

  środa, 30 sierpnia, 2017

  teraz czas na Biskupice oloboczne

  Odpowiedz
 • K
  katoliczka

  środa, 30 sierpnia, 2017

  no to księdzu krzywdy nie zrobili

  Odpowiedz
 • J
  ja

  środa, 30 sierpnia, 2017

  To my ze św. Pawła nauczymy tego typka!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • E
  ewa

  środa, 30 sierpnia, 2017

  W Biskupicach Ołobocznych już dawno powinni zmienić proboszcza. Nikt z tej wsi już nie chodzi tam do kościoła , wszyscy jeżdżą do Ostrowa albo Skalmierzyc.

  Odpowiedz
 • DD
  Dobra Dusza

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Nie wydaje mi się że to w ludziach problem…
  Jeśli ksiądz był by księdzem to całkiem inaczej toczyły by się te historie, albo zacznijmy od tego wogóle by ich nie było.
  Przed parafią w Biadkach, był w jednej z Gminy Godziesze, i nie powiem dość długo tam `rządził`. Sytuacje cały czas te same…
  Ale teraz Ostrów, może wkońcu nie bedzie mu śmierdzieć, a no i też może ludzie z większej miejscowości, a głównie z miasta nie pozwolą na takie traktowanie już na samym poczatku.

  Odpowiedz
 • M
  Maniek

  środa, 30 sierpnia, 2017

  A w Jankowie Przygodzkim sytuacja podobna, proboszcz tez z Biadek przyszedł i źle się dzieje ale biskup tego nie widzi lub nie chce widzieć

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Szanowny Panie redaktorze, a gdzie zdjęcie tego delikwenta? Na konkurencyjnym lokalnym portalu zdjęcie zamazano…. tu w artykule w ogóle nie przedstawiono wizerunku, rozumiem więc ze księdzu zostały postawione zarzuty prokuratorskie i z tego względu nie można publikować jego wizerunku, pozdrawiam

  Odpowiedz
 • BMP
  Biadkowianin młodego pokolenia

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Po pierwsze gratuluję parafii w Ociażu za to że nie dali sobą pomiatać. A po drugie pani z rady parafialnej która wypowiadała się w naszym reportażu przyprawia mnie o ból głowy. Ks. Włodzimierz ze swoim zadufanym alterego dość szybko spowodował że Kościół w Biadkach z miejsca modlitwy stał się areną polityczną i miejscem dyktatury, w którym pleban dawał upust swoim własnym frustracja. Osobiście uważam że ksiądz też jest człowiekiem i dlatego wpierw należy go rozpatrywać jako istotę ludzką , a dopiero potem Księdza. Wiadomo nie ma ludzi nieskalanych i nie popelniajacych błędu ale jak dla mnie i dla wielu ludzi z tej parafii to nasz ówczesny ksiądz, już jako zwykły człowiek nie zdał testu swoim chamstwem i cwaniactwem.

  Odpowiedz
 • K
  Katoliczka1

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Ksiądz z biskupic to powinien sie polityka zajmować bo tylko ciagle o tym mowi na podwojnych kazaniach,
  Na ludzi mowi „buraki”
  Niech spojrzy na siebie.
  Madrze by mowil mialby tłumy w kościele

  Odpowiedz
 • K
  Krzysztof

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Ksiądz Damian z Biskupic nie ma za grosz szacunku do ludzi, z pogrzebów robi cyrk,nagrobki na cmentarzu maluje farbą, ludzi wyzywa od downów…. Może ktoś się tym wreszcie zainteresuje.

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  środa, 30 sierpnia, 2017

  Szanowny Panie redaktorze,
  Gdzie zdjęcie delikwenta? Na konkurencyjnym portalu infostrow twarz zamazana, tu jej w ogóle brak? Czy księdzu zostały postawione zarzuty prokuratorskie i nie można pokazać jego wizerunku?

  Odpowiedz
 • AA
  Ale ale

  środa, 30 sierpnia, 2017

  W Ostreowie w mojej parafii tylko będzie mieszkać i ewentualnie pomagac.Mój peoboszcz Jacek Kita nieda sobie.Ustawimy cwaniaczka.Bo z każdego artykułu wynika ,że będzie tutaj proboszczem.Nie nie on u nas będzie stawiany do pionu i uczony szacunku

  Odpowiedz
 • P
  parafianka

  czwartek, 31 sierpnia, 2017

  a czy Redaktor zapytał się Kobiety , która na początku opowiadała o problemach z Księdzem, czy regularnie chodzi do Kościoła w Ociążu ? Bo niestety chyba nie często jest gościem w Kościele – to pewnie dlatego Ksiądz nie chciał jej wydać zaświadczenia. Logiczne. Przestańcie ludzie robić z igły widły. Ksiądz odszedł. Koniec kropka.

  Odpowiedz
 • P
  Parafianka

  piątek, 1 września, 2017

  W Biskupicach Ołobocznych żaden ksiądz nie pasuje,taka jest prawda!Ludzie zajmują się tylko pisaniem donosów i sąsiadami!Moim zdaniem ks Damian zadbał o kościół i plebanie jak żaden do tej pory ksiądz:) ale PRZYBYSZ w tej wsi będzie zawsze traktowany jak PRZYBYSZ:)

  Odpowiedz
 • P2
  Parafianka 2

  piątek, 1 września, 2017

  W Biskupicach Ołobocznych żaden ksiądz nie pasuje!Moim zdaniem ks.Damian dopiero zadbał o kościół i plebanie a niżeli jakikolwiek ksiądz, który sprawował tu posługę !Sami parafianie zajmują się tylko pisaniem donosów i życiem sąsiadów!!!!PRZYBYSZ będzie tu zawsze tylko PRZYBYSZEM!!!!!

  Odpowiedz
 • M
  miron

  sobota, 2 września, 2017

  Mam pytanie czy kiedykolwiek modliłeś, modliłas się za swojego proboszcza, jakiego kolwiek księdza? Oni bardzo potrzebują naszej modlitwy.

  Odpowiedz
 • AD
  AGA DADA

  piątek, 28 grudnia, 2018

  Ks. Jacek Kita to daje za swoje ks. Włodzimierzowi na nic mu nie pozwala nawet na samodzielne odprawienie Mszy św,nie zbiera ofiary tylko spowiedź i rozdawanie Komuni św

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  piątek, 18 stycznia, 2019

  proboszcz z Biskupic Olobocznych niestety powinien odejść. jest nie do życia. nie potrafi współpracować z parafianami. ma tylko grupę swoich i to tyle.załatwić z nim nic nie idzie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz