Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego bez poślizgu. Otwarcie w połowie lipca

2
Na razie bez konkretnego terminu, ale z zapewnieniem że w okolicach połowy lipca zostanie oddana do użytku Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego. Trwają ostatnie prace przy wykończeniu inwestycji. Ich harmonogram nie budzi zastrzeżeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - dowiedziała się Telewizja Proart.

W rozmowie z ostrowskim medium Danuta Hryniewiecka – Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Inwestycji informowała, że postęp prac przy budowie obwodnicy jest zadowalający.

– Oddanie do ruchu nowego fragmentu obwodnicy nastąpi w połowie lipca. Kontrakt nie będzie wydłużony, z tym że koniec kontraktu to nie jest data równoznaczna z oddaniem. Oddanie będzie gdzieś w połowie lipca – tłumaczy Hryniewicka z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Dokładnego dnia uroczystego otwarcia jeszcze nie ustalono. Wszystkie zasadnicze roboty już zakończono. W tym momencie trwają tylko i wyłącznie prace wykończeniowe. M.in. są montowane wypełnienia ekranów akustycznych, bo słupy wszędzie zostały już zamontowane. Drogowcy zamontowali też już znaki informujące o zjazdach. Uczulamy na zmianę organizacji ruchu, szczególnie na węźle Strugi w gminie Przygodzice, gdzie powstało rondo.

Wczoraj wybrano najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym na budowę II etapu obwodnicy Kępna od istniejącego węzła „KĘPNO – KRĄŻKOWY” do istniejącej DK 11 (dł. ok. 7,0  km).

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych

INTERCOR Sp. z o.o.

 

– z ceną brutto 122.606.490,28 zł

– terminem realizacji 34 miesiące

– okresem gwarancji 10 lat

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

2 KOMENTARZE

  1. W „majówkę ” przejechałem budowaną obwodnicę rowerem……To całkiem inaczej wygląda z auta . Wiele poboczy i spustów i odpływów w maju było zdewastowanych po opadach.. Ciekawe jak to będzie naprawione lub zakamuflowane ..

  2. Jadąc z Wysocka małego w stronę Nowych kamienic można pomyśleć że już została oddana do użytku. Stoi drogowskaz kierujący na drogę S11 (nie skreślony) zaprowadzi nas na węzeł. Na węźle też są drogowskazy (nie poskreślane) niema żadnego zakazu. Jadąc w kierunku Poznania wjedziemy na już istniejący kawałek obwodnicy. Jadąc w kierunku Katowic mamy natomiast postawione barierki można zjechać tylko w kierunku Przygodzic.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick