Obwodnica Ostrowa na ostatniej prostej

7
Główny wykonawca Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego ma niespełna 70 dni na dokończenie tej inwestycji. Majówka była niezwykle pracowita.

Umowa inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wykonawcą firmą Mota-Engil została podpisana 10 października 2014 roku. Przekazanie placu budowy nastąpiło 22 października, a faktycznie rozpoczęcie prac 8 listopada 2014 roku.

W długi majowy weekend generalny wykonawca nie odpoczywa. Termin oddania inwestycji do użytku (koniec kontraktu) mija 9 lipca 2017 roku. W 100% zrealizowane są następujące elementy: roboty drogowe (GP), niektóre roboty mostowe, przebudowa sieci energetycznych, gazowych, wodociągowych, sanitarnych i deszczowych oraz sygnalizacja świetlna.

Budowa ekspresówki jest aktualnie w finalnym stadium zaawansowania. Inwestycja jest już wykonana w ponad 85 procentach. Odcinek S11 ma dokładnie 12 kilometrów i 800 metrów. Inwestycja wzbudza niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców, szczególnie w wolne dni przestrzegamy przed próbami wejścia na teren budowy.

Kilka szczegółów na temat inwestycji:

– budowa drogi ekspresowej: 2 jezdnie po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne na długości około 12,8km,
– rozbudowa drogi krajowej nr 25, klasy GP o długości około 1,42 km
– budowa jednego węzła drogowego,
– budowa 15 obiektów inżynierskich,
– budowa dróg poprzecznych i dojazdowych
– budowa urządzeń odwadniających i odprowadzających wody deszczowe,
– budowa urządzeń oświetlenia drogowego,
– wykonanie zabezpieczeń akustycznych w postaci ekranów akustycznych,
– wprowadzenie stałej organizacji ruchu na drodze ekspresowej i odcinkach
– przebudowywanych dróg – urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu
– bariery drogowe, oznakowanie poziome i pionowe
– montaż ogrodzenia obwodnicy,
– nasadzenia zieleni przydrożnej

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

7 KOMENTARZE

  1. No fanie, że będzie ta ekspresówka i dla mieszkańców i dla podróżujących.
    Mam przy okazji pytanko, co z resztą ekspresówki? Miała być z Poznania do Kępna a tym czasem są tylko małe kawałki pomiędzy. Może warto by się zorientować i podzielić tą informacją z czytelnikami 🙂 Pozdrawiam

    • Proponuje to pytanie skierować do lokalnego posła PiS, które wstrzymało prawie wszystkie inwestycje drogowe rozpoczęte lub planowane w ostatnich latach.

  2. Chcialbym i pewnie nie tylko ja – wiedzieć co dzieje się z ulicą Wylotową i czy zjazd Ostrów Wlkp Wsch. będzie połączony z tą ulicą? Jak na razie nic nie wiadomo a zostało ledwie 90 dni:) Czy Wylotowa będzie do wylotu w pole…?

  3. Dziękuję posłom PO i PSL, że wpisali obwodnicę na listę inwestycji, znaleźli na nią pieniądze i że jest realizowana. Dziękuję posłom PiS, że nie utrącili tak ważnej dla Ostrowa inwestycji!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick