Objazd po inwestycjach i koncerty na ostrowskim rynku [ZDJĘCIA]

9
Fot. Anna Ławicka
Najpierw zasadzenie platanu europejskiego w parku miejskim, później objazd autobusami po inwestycjach, jakie udało się niedawno zrealizować w Ostrowie Wielkopolskim, a na koniec wspólne odśpiewanie hymnu narodowego na ostrowskim rynku oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Koncertowej i Chóru Nauczycielskiego - tak w skrócie przedstawiał się program uroczystości związanych z 1 maja, które dziś obchodzono w Ostrowie Wielkopolskim.

Okazja do świętowania była podwójna – 1 maja to nie tylko Święto Pracy. Dziś przypada również 15. rocznica wstąpienia przez Polskę do Unii Europejskiej. To właśnie z tej okazji  w ostrowskim parku miejskim władze miasta i mieszkańcy posadzili platan europejski.

Zaraz po tym wydarzeniu wszyscy ruszyli na „wycieczkę”. Objazd po inwestycjach miejskich to już tradycja. I środę chętnych do przejażdżki autobusami nie brakowało. A było co podziwiać – ostrowianie zwiedzili Mediatekę, Centrum Przesiadkowe, przedszkole przy ul. Grabowskiej i zbiornik retencyjny przy ul. Torowej. Według części zwiedzających to właśnie Mediateka jest jedną z najtrafniejszych inwestycji, jakie zrealizowano. Inni z kolei byli zdania, że Centrum Przesiadkowe.

Kilka minut po godzinie 14.00 autobusy ze zwiedzającymi wjechały na ostrowski rynek. Tam odśpiewano wspólnie hymn narodowy, odbył się również koncert w wykonaniu Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego i Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. Uczniowie ostrowskich szkół zabrali z kolei wszystkich „w podróż po zjednoczonej Europie”.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mieli również okazję obejrzeć plenerową wystawę fotograficzną „15 lat Ostrowa w Unii Europejskiej”. Na zgłodniałych czekał słodki poczęstunek.

Więcej na ten temat w czwartkowych „Wydarzeniach” TV Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. O, i derektor Mielczarek tam był. Jasne, za okazaną łaskę trzeba się odwdzięczać. Najlepiej do końca świata.

 2. Becia znów z łopatą! Jak przyjdą bolszewiki i będą wyłapywać inteligentów oglądając kto ma delikatne ręce, to jej się uda.

  • Łezka się w oku kręci, bo to mi przypomina młode lata jak to włodarze wiecznie organizowali czyny społeczne i pokazywali się z łopatami albo podobnymi narzędziami. Były też gospodarskie niezapowiedziane wizyty podczas których zaskoczeni gospodarze na tydzień wcześniej malowali trawę na zielono.

 3. Ciekawe, że ws edukacji wypowiada się ledwo umiejąca przeczytać co ma napisane Grochowska, a ostatnio nawet prowadziła sesję. Na wręczanie stypendiów młodzieży Caryca zabiera ze sobą Banasiaka i wspomnianą Elżbietę, a do łopaty zabiera Lisieckiego. Przecież powinno być odwrotnie.

  • Z czytaniem słabo sobie radzi. Ale umie pozyskiwać granty na imprezy w swoim gościńcu.

 4. Patrząc na zdjęcie nr 9 chciałoby się powiedzieć. Ludzie czego żeście są tacy smutni, przecież nie jesteście w pracy i jesteście Europejczykami.

  • chcesz zobaczyc smute na twarzach, to stan w dlugiej kolejce przy kasie i popatrz na twarze oczekujacych

 5. A w programie obchodów wydrukowano wspólne śpiewanie na Rynku Ody do radości. A śpiewano hymn Polski. Czy to coś oznacza?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick