Obiektywni Trota, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

0
Nazywają się "Obiektywni Trota" i nie zawahają się użyć swoich aparatów. Początkowo mieli dokumentować wydarzenia z życia swojej szkoły, ale z biegiem czasu ich ambicje zaczęły sięgać dalej. Grupka fotografów amatorów z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie to dziś prężnie działające środowisko. Organizują konkursy fotograficzne dla młodzieży z całego powiatu ostrzeszowskiego, wyjeżdżają na plenery, dokumentują życie lokalnej społeczności, spotykają się ze swoimi "Mistrzami", dyskutują o robieniu zdjęć i zdobywają doświadczenie, a wszystko zrodziło się z miłości do fotografii. Niektórzy już dziś otwarcie mówią, o tym, że myślą o fotograficznej przyszłości dla siebie.

Na pomysł szkolnej grupki związanej z fotografią wpadł Paweł Sieczka z ZS nr 1, który potrzebował pomocy przy dokumentowaniu wydarzeń z życia „Troty” na stronę internetową. Okazało się, że w Zespole Szkół numer 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie jest sporo osób, które „pstrykają”.  Tak właśnie powstało kółko fotograficzne. „Obiektywni Trota” spotykają się kilka razy w miesiącu, ponadto mają ze sobą stały kontakt dzięki grupie konwersacyjnej zawiązanej na facebooku.

Na dokumentowaniu wydarzeń z życia szkoły działalność „Obiektywnych” się jednak nie kończy. Postanowili organizować konkursy fotograficzne – najpierw wewnątrzszkolne, a aktualnie także takie, które przeznaczone są dla wszystkich uczniów w powiecie. Jurorzy zaangażowani w ocenianie prac oprócz punktacji podpowiadają co ewentualnie można poprawić.

„Obiektywni” nieustannie zdobywają doświadczenie. Jedną z form uczenia się są spotkania z profesjonalistami. Gośćmi spotkań byli już Krzysztof Patacz, Kazimierz Giel oraz Bartłomiej Busz. W planach są kolejne pogadanki, wykłady oraz prelekcje. Wielu członków kółka deklaruje, że chce związać się z fotografią także zawodowo.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart z 5 grudnia.

fot. Obiektywni Trota

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick