O „smart city” na Międzynarodowej Konferencji Komunalnej [VIDEO]

0
Tematy związane z wdrożeniem idei smart city do polskich miast zdominowały pierwszy dzień Międzynarodowej Konferencji Komunalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Zagadnieniu "inteligentnego miasta" poświęcony był panel dyskusyjny, w którym głos zabierali m.in. przedstawiciel niemieckiego miasta Delitzsch, doradca prezydenta Lublina ds. smart city czy prezes kaliskiej spółki oświetleniowej. Jutro ciąg dalszy debaty i kolejne zagadnienia z innych dziedzin.

Wdrażanie idei smart city, czyli inteligentnego miasta, w którym mieszkańcy mogą korzystać z nowych technologii tj. smartfonów do płynniejszego poruszania się w przestrzeni miejskiej. Aplikacje pomagające uzyskiwać informacje zawarte w telefonach komórkowych to oczywiście tylko jeden z przykładów na czym polega smart city.

Szczegóły poruszano dziś na Międzynarodowej Konferencji Komunalnej. Wydarzenie, którego gospodarzem jest miasto Ostrów Wielkopolski to spotkanie specjalistów z branży szeroko pojętej gospodarki z całej Polski i krajów europejskich. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada Szwecji.

Jutro druga część konferencji podzielona na dwa panele. Od godziny 10:00 w ostrowskiej synagodze będzie mowa o rozwiązaniach sprzyjających prowadzeniu polityki społecznej, od południa tematy związane z kompleksową modernizacją miast.

W załączeniu nagranie z briefingu prasowego zorganizowanego po pierwszej części dzisiejszego dnia konferencji.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick