Unijne środki rozdane wg politycznego klucza

5
Żeby Wielkopolska mogła nadal tak dobrze prosperować, potrzebne jest dalsze wsparcie z Unii Europejskiej, tymczasem fundusze obcięto o połowę, kierując się tylko i wyłącznie kluczem politycznym – mówi poseł Mariusz Witczak. Decyzja rządu jest bardzo zaskakująca i niczym nieuzasadniona, tym bardziej że Wielkopolanie wykorzystują te środki znakomicie - dodaje senator Ewa Matecka. Parlamentarzyści KO zwołali dziś konferencję dotyczącą rozdysponowania środków unijnych.

W propozycji rządowej dotyczącej podziału środków unijnych na lata 2021-2027 Wielkopolska otrzymała zaledwie 1,07 miliarda euro. To o połowę mniej niż w poprzedniej perspektywie. Nowy, niekorzystny dla Wielkopolski podział środków unijnych był tematem dzisiejszej konferencji prasowej, na którą zaprosili senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak, parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej.

Oprócz rozdysponowanych już pieniędzy unijnych istnieje jeszcze ponad siedmiomiliardowa (licząc w euro) rezerwa. Politycy z Koalicji Obywatelskiej żądają, by z tej puli uzupełnić fundusze dla Wielkopolski i apelują do posłów PIS-u reprezentujących nasz region, by zadziałali w tej sprawie, bo to od nich zależy, czy Wielkopolska dostanie unijne pieniądze na dalszy rozwój.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 26
  6

  Senator Matecka jest tak nie kompetentna, że nawet nie wie, że wielkopolska jest zaliczana do regionów UE bardziej rozwiniętych od innych wystarczyło odsłuchać wypowiedzi kolegi z PO marszałka Woźniaka. Tylko skąd pani Matecka ma takie rzeczy wiedzieć jeżeli w senacie zajmuje się tylko głosowaniem i na tym się perfekcyjnie zna gorzej z merytoryką i skutecznością.

 2. 26
  3

  Jako obywatelka mam prośbę do pani senator. Czy pani korzystając ze swoich uprawnień jako senatora wejść do Urzędu Miejskiego w ostrowie Wielkopolskim i poprosić koleżankę prezydent Beatę Klimek o informację o podziale premii na urzędników oraz poprosić o wyczerpujące uzasadnienie za co otrzymali gigantyczne pieniądze pan prezydent Kostka, pan prezydent Górski skoro w roku 2020 mieliśmy pandemię urzędnicy mieli zmniejszona liczbę godzin a dostęp do Urzędu Miejskiego był ograniczony. Jako obywatel proszę o wyjaśnienie tej sprawy i publiczne poinformowanie o efektach pani działań. Jest pani zobowiązana jako senator nas obywateli reprezentować bez znaczenia czy sprawa dotyczy urzędu gdzie pani pracowała.

 3. 15
  2

  Mam pytanie, co pani senator Ewa Matecka realnie zrobiła dla Ostrowa oprócz bezsensownych i nic nie wnoszących konferencji prasowych? proszę podajcie dwa lub trzy konkrety.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick