Unijne środki rozdane wg politycznego klucza

6
Żeby Wielkopolska mogła nadal tak dobrze prosperować, potrzebne jest dalsze wsparcie z Unii Europejskiej, tymczasem fundusze obcięto o połowę, kierując się tylko i wyłącznie kluczem politycznym – mówi poseł Mariusz Witczak. Decyzja rządu jest bardzo zaskakująca i niczym nieuzasadniona, tym bardziej że Wielkopolanie wykorzystują te środki znakomicie - dodaje senator Ewa Matecka. Parlamentarzyści KO zwołali dziś konferencję dotyczącą rozdysponowania środków unijnych.

W propozycji rządowej dotyczącej podziału środków unijnych na lata 2021-2027 Wielkopolska otrzymała zaledwie 1,07 miliarda euro. To o połowę mniej niż w poprzedniej perspektywie. Nowy, niekorzystny dla Wielkopolski podział środków unijnych był tematem dzisiejszej konferencji prasowej, na którą zaprosili senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak, parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej.

Oprócz rozdysponowanych już pieniędzy unijnych istnieje jeszcze ponad siedmiomiliardowa (licząc w euro) rezerwa. Politycy z Koalicji Obywatelskiej żądają, by z tej puli uzupełnić fundusze dla Wielkopolski i apelują do posłów PIS-u reprezentujących nasz region, by zadziałali w tej sprawie, bo to od nich zależy, czy Wielkopolska dostanie unijne pieniądze na dalszy rozwój.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 26
  6

  Senator Matecka jest tak nie kompetentna, że nawet nie wie, że wielkopolska jest zaliczana do regionów UE bardziej rozwiniętych od innych wystarczyło odsłuchać wypowiedzi kolegi z PO marszałka Woźniaka. Tylko skąd pani Matecka ma takie rzeczy wiedzieć jeżeli w senacie zajmuje się tylko głosowaniem i na tym się perfekcyjnie zna gorzej z merytoryką i skutecznością.

 2. 26
  3

  Jako obywatelka mam prośbę do pani senator. Czy pani korzystając ze swoich uprawnień jako senatora wejść do Urzędu Miejskiego w ostrowie Wielkopolskim i poprosić koleżankę prezydent Beatę Klimek o informację o podziale premii na urzędników oraz poprosić o wyczerpujące uzasadnienie za co otrzymali gigantyczne pieniądze pan prezydent Kostka, pan prezydent Górski skoro w roku 2020 mieliśmy pandemię urzędnicy mieli zmniejszona liczbę godzin a dostęp do Urzędu Miejskiego był ograniczony. Jako obywatel proszę o wyjaśnienie tej sprawy i publiczne poinformowanie o efektach pani działań. Jest pani zobowiązana jako senator nas obywateli reprezentować bez znaczenia czy sprawa dotyczy urzędu gdzie pani pracowała.

 3. 15
  2

  Mam pytanie, co pani senator Ewa Matecka realnie zrobiła dla Ostrowa oprócz bezsensownych i nic nie wnoszących konferencji prasowych? proszę podajcie dwa lub trzy konkrety.

 4. Co tam cenzurze Jakieś problemy przez porównanie pisowcow do faszystów. To może pani autorka znajdzie różnice między bojkotem Żydowskich sklepów, pilnowania ich przez bojowki SA by nikt tam nie kupował do zwolnień pogodynek z serduszkami w klapie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick